Karadeniz Pet

Dişi Kuş En Az Kaç En Cok Kaç Yumurta Yapar ?

Kayahan Günay

Paylaşımcı Üye
Kuş Beslemeye Yeni Başladım Be Bunu Büyütmeyide Düşünüyorum Bir Dişi Kuş En Az Kaç Yumurta Yapar En Cok Kaç Yumurta Yapar Ve Bu Yumurtalardan Kaçtanesi Yavru Olur Yada Hepsinin Olma Şansı Varmı ?

Beni Biraz Bilgilendirirseniz Çok Memnun Olurum Arkadaşlar

Şimdiden Çok Teşekkürler Hepinize.:)

En az yapması göreceli bir kavramdır , çünkü 1 yumurta yapar kuşu strese sokarsınız daha da yapmaz ama ortalama 4-5 yumurta yaparlar . En fazla da ben 13 yumurta çıkartanı gördüm , bunlardan hepsine kendi bakamayacağı için genelde üreticiler diğer çiftlerin altına kaydırırlar , kaydırmazsanız max.7-8 yavru alırsınız çünkü dişi çok hırpalanır diğerlerine bakamaz. ideali 5 yumurta yapıp 5 yavru çıkartmasıdır . Dişi kuşum 1.5 ay önce 7 yumurta yaptı 1 ini hiç yumurtadan çıkartmadı birini de hiç beslemeden öldürdü , yani yuva dışına atmış ( ben sonradan fark ettim. ) . 5 yavruyu da sağlıklı büyüttü.

çok teşekkür ederim ozaman ben 1 çift dahamı kuş alıyım acaba 1 çift var şuan ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:05 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

bide bişey sorucam mesela 2 çift kuşum olsa 4 ü nüde aynı kafesemı koyiyim yoksa 2 kafes alıp çif çift ayırıyımmi ?

Kafesiniz geniş ve büyükse ortadan güzelce ayırın en basitinden bir arton yardımıyla bir çift diğer çifti görmesin o şekilde olabilir, değilse ayrı kafeslerde yine birbirlerini görmeden ayırın.

Geri