Karadeniz Pet

dişi kuş erkege saldırıyor

mehmetkaraca

Yeni Üye
tek dişi kusum kızgınlıga girerek yumurtlamaya basladı. pazartesi günü erkek kus aldım. dişi 4.5 aylık çek. erkek 1 yasında ıngılızmış. dısarda salıkkan dışı erkekle oynamaya calısıyor, erkek karşılık vermıyor. dişi kafesıne gerı gıdıyor. erkegı dişinin yanına koyunca, dişi tünege cıkmasına fırsat vermeden saldırıyor. dişi gergın bu aralar. yumurtlaması bıttıkten kac gun sonra duzelır. erkeği değiştirsem mı ? ne yapmamı önerirsiniz.

Dişi ile erkeği ayırabilme imkanınız var ise ayırmanızı öneririm. İster gösterin , ister göstermeyin ama kuşlar hangi kafeste duracak ise erkeği orada bırakın.Erkek iyice alışması lazım ve dişinin kızgınlığınında geçmesi :)

Üstadım hemen eşe atmamalısınız , ayrı kafes imkanı var ise erkeği oraya atın yan yana 1 hafta kadar bir alışsınlar birbirlerine sonra eşe atarsınız , ha bazen tam tersi durumlarda olup çiftleşme olabiliyor. Bence biraz ayırın..

tek dişi kusum kızgınlıga girerek yumurtlamaya basladı. pazartesi günü erkek kus aldım. dişi 4.5 aylık çek. erkek 1 yasında ıngılızmış. dısarda salıkkan dışı erkekle oynamaya calısıyor, erkek karşılık vermıyor. dişi kafesıne gerı gıdıyor. erkegı dişinin yanına koyunca, dişi tünege cıkmasına fırsat vermeden saldırıyor. dişi gergın bu aralar. yumurtlaması bıttıkten kac gun sonra duzelır. erkeği değiştirsem mı ? ne yapmamı önerirsiniz.

4.5 aylık dişinin kızgınlığa girmesi ilginç... Erkeğin ortama alışmasını izin verin. çok şiddetli dövüyorsa salma yapıp birbirlerini görebileceği yerlere koyun...

4,5 aylık dişi ve kızgınlık yumurtası. Valla iyiymiş hocam. Bu konuda şanslısın ;) İnşallah eş olurlar da, güzel güzel yavruların olur.

Su an ayri kafeslerdeler, birbirlerine otmuyolar, tvdeki kus seslerine otuyolar.
Beraber ucmalarina izin vereyim mi ? Yoksa hic temasta bulunmasinlar mi ? Bide ne zaman yanyana koymayi deneyeyim ?

Levent Acar abimizin tavsiyesi,

Yavru almak istiyorsanız kuşları salmayın, kafeste dursunlar. Arkadaşların dediği gibi kafesleri bir süreliğine ayırın 2 hafta kadar. Erkeğin kafesine yuvalık takın. Sonra dişiyi erkeğin bulunduğu kafese atın. Mama takviyesi yaparsınız kuşlara bu süre içinde. Muhtemelen, dişi şu anda evini erkekten kıskanıyor ve erkek te henüz ürkek yabancılık çekiyor

Su an ayri kafeslerdeler, birbirlerine otmuyolar, tvdeki kus seslerine otuyolar.
Beraber ucmalarina izin vereyim mi ? Yoksa hic temasta bulunmasinlar mi ? Bide ne zaman yanyana koymayi deneyeyim ?
Bİr hafta temas etmesinler. Dışarı da salma. Sonra yan yana getirirsin. Ama unutma erkeğin kafesine dişiyi at.

Unutmadan... Erkeğin kafesine oyuncak, ayna vb. şeyler koymayın.

Disi kusun kafesi buyuk, erkeginki kucuk. Erkek kusun kafesinde sadece salincak var. Benim derdim disinin kizginliga girip bos yumurtlamamasi, erkegide onun icin aldim. Ciftlesmeseler bile birbirlerine zarar vermeseler yeter. Erkegi geri goturmekte icime sinmiyor. Bir hafta yanyana getirmeyeyim. Bu arada disi 3 gundur yumurtlamiyor ve tuy dokmeye basladi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

Disi kusu erkegin kafese koydum. Disi artik saldirmiyor. Kavga yok fakat erkek disinin oyunlarina cevap vermiyor. Disiden kaciyor, kendince duruyor. Boyle oluncada disi cikmak istiyor kafesten.
Erkegi degistirsem mi artik?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

10 gun oldu erkek kusu alalı. erkegın kafesındeyken bırbırlerının gagasına vurmaktan baska bır hareketlerı yok. yanlarında olmadıgımız zaman bırbırlerıne zarar vermesınler dıye aynı kafeste tutmuyoruz. daha fazla beklemeye gerek var mı ? erkek kusu değiştireyım mı ? dişi tekrar kızısmaya basladı . galıba yıne yumurtlaacak :S

ya erkekgi degiştir yada 1 hafta ayır biribirinin görsün ler olmassa mejbur degiştirecen erkeke sonradan gelmiş dişi kafesi sahplenmiş o yüzden döver önce erkegin oldugu yere atcaktın dişiyi

Peki erkegi degistirirsem yeni erkegi buyuk kafese koysam, disiyi ufak kafese. Bir hafta sonra disiyide buyuk kafese koysam , olur mu ? Yoksa disi yine saldirir mi ?

Neden ki disi kusla erkek kusum ayni kafesde yasiyo icindeki oyuncagi aliyimmi

Geri