Karadeniz Pet

disi kus erkegi dövüyor

erman_erman01

Yeni Üye
yumurtalı yavrulu dişi erkeği dövüyor

Arkadaşlar benim uretimhanede bir ciftim 5 yumurta yaptı 2si acti herşey normaldi 2 günden beri dişi erkeği dovuyor. Bu gün gagasini kenarini kanatti bende ayirdim işallah dişiyavrulara bakar.

Son düzenleme:
Dişiniz yavrulara bakar ayırmakla çok iyi etmişsiniz.. Yavruların yuvadan atlamasına da dikkat edin yuvadan atlayan yavruyu hemen babasının yanına atın aksi halde dişi onu dövecektir hatta öldürebilir.. Benim en sevdiğim çiftim de öyle yavrular çıkınca hafif tüylenince dişi başlıyor erkeği kovalayıp hırpalamaya hep ayırırım ve yavrularını da bu şekilde büyüttürürüm

tşkler. işallah sadece erkeği dövmekle kalır yavrulara zarar vermez cünkü görmeye bilirim sürekli üretim yerine cıkmıyorum. sabah öğlen akşam bakıyorum. pazar günü hiç gitmiyorum

Şuan bir şey yapmaz zaten yavrular yuvadan atladığında yapar eğer yapacaksa.. İnşaallah böyle bir şeyle karşılaşmazsınız. Benim dişi dışarda yavrularını görmek istemiyor zorla yuvanın içine kovalıyor.. Stresten olduğu söylenmişti fakat kaç kuluçka geçirdi hala düzelmedi ben ırsi olduğunu düşünüyorum.. Bazıları çok yavru alınca oluyor vs demişti ben kuşlarımı kuluçka sonrası 1 ay kadar dinlendiririm

büyük ihtimalle erkek çiftleşmek istediğinden dolayı dişide dövmüştür

valla kavga bir başladı şahit oldum erkeği dişinin altından aldım. ayaklarınla erkeğin boğazına yapışmış gagasını ısırıdı kanattı ama Allahtan sıkıntı yok.

Sakın düzelir diyip yanına atmayın erkeği öldürebilir ayrı kalsınlar dişi büyütür dediğim gibi

Evet son yavru da atladıktan sonra yuvadan erkeği tekrar dişinin yanına atabilirsiniz.. En kısa süre de yine yumurtlarlar inşaallah o zaman düzelir

erkeği ayrı bırakın arkadaşımızın dediği gibi yavrular yuvadan atlayınca erkeğin yanına koyun ama dikkat edin erkek çok kızgınsa yavruların tepesine binmeye çalışabilir bu da sıkıntı olabilir. nedir bu dişilerden çektiğimiz :)

takip edin kusunuzu erkeği almanız demek dişinin yükünü 2 kat artması demek dişi cıkıp yem yiyip geri yatıyomu ona dikkat edin