Karadeniz Pet

Dişi kuş erkek gibi davranıyor

Bu kuş Erkekmi Dişimi

• Erkek

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dişi

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

umut asal

Meraklı Üye
Arkadaşlar benim bi erkek birde dişi kusum var dişiyi alalı 1.5 ay oldu erkek ise 2-3 ay oldu bunları eş yapmak istiyorum ama erkek kur yapiyo erkek saglam sıkıntı yok biraz korkak ama olsun :D neyse erkek kuş kur yaparken dişi kuş gaga filan atiyodu cıkcıkcık YÜKSEK SESLE ötüyodu bu huyu halen var ama son 3 gündür dişi kuş kendini kasıttırıyor kur yapiyolar ama coooooookkkkk nadir bugun kafeslerini temizledim ve kafes düzeni yaptım 1 tünek 2 yemlik ve 1 suluk yuvalıkta takılı neyse herşeyi yaptım baktım bunlar kasınıyo ben bi kur sesi dinletim dedim bakalım ne tepki verecekler diye actım 10 saniye sonra dişi kuş bildin erkek gibi kur sesi yaptı kafasını salladı erkek kus dişiye kur yapmak isterya dişide erkeke öyle kur yapmak istedi kafası kabardı gövdesini filan kabarttı kafasını dimdik yaptı erkeke kur yapmak istedi erkekde şaşırdı ara sıra oda kur yapiyo ama dişi hemen gaga atiyo erkek kur yapmak istedimi kafasını filan kabarttımı dişi kur yapmayı bırakıp gaga atiyo erkek cevap vermedimi dişi kus gagasına vuruyo kusmak için bildin erkek kus gibi erkek kuşda sasırdı bişey yapmadı dişi kus da gaga tasına kur yaptı ama kusmadı erkek e yapmaya başladı yeniden erkek e 1 kere kustu haralde hemen erkekde cevap vermeye basladı oda kafasını filan sallamaya basladı sanki 2 tane erkek yan yana gelmiş kur yapiyolar 2 side cıkcıkcık ötüyo 2 side erkek gibi kafasını kabarttı kur yapiyolar birbirlerine ama dişi kuş bildin erkek gibi yani bu normalmi yoksa böylemi oluyo kendilerini kaptırdımı anlamadım dinlettime pişman oldum bu dişi kusu alırken kızısmıstı gagası kahve rengiydi sonradan pul gibi döküldü o kahve rengi seyler birde kusu alırken kafesein altında kur yapiyodu erkek gibi kafesle ondan aldım ama dişi yani ceresi beyaz önceden kahve rengiydi anlamadım gitti ya dinlettime pişman oldum kur sesini kapatır kapatmaz dişide sustu hemen erkek devam etti ama kur yapmaya dişiye 2 kere filan kustu ozaman kasınmaya basladılar normal günlerde dişi hiç erkek gibi kur yapmaz sadece erkek yapiyodu ama kur sesini actımı delirdi sadece 1 kere yaparken gördüm erkek gibi kur yaparken NOT: bunları yaparken hiç kimse kafasını eymedi bi yerden duydum kafasını eyen kusa kusuyo diye ama hiç kimse eyemdi kafasını 1 kere erkek e kustu dişi hiç dimdikti kafası

Disilerde kur yapar en sağliklisi fotograf paylasmaniz

resim aticamda dosya boyutu büyük diyiyo ne yapmam lazım

bi tane daha aticam

Ekli dosyalar

• 0030.jpg
    0030.jpg
    609 KB · Görüntüleme: 313
bide kasınırken yakaladım :D

Ekli dosyalar

• 2345234532.jpg
    2345234532.jpg
    639.3 KB · Görüntüleme: 307
Masallah disi iciniz rahat olsun kizistigi zaman disilerde kur yapar renk olarakda uyumlular insallah yavrularini gorursunuz

Zamanla olur hemen olsun istiyoruz ama olmuyor malesef yol katetmisler olumlu sonuc alirsiniz umarim

inş alırım bu dişinin yaptı haraketler normal demi erkek gibi kur yapması ötmesi

ama ceresi beyaz 2 hafta önce filan kahve rengiydi onlarda pul gibi düştü

Sizinm kuşların bi fotoğrafı telefonuma indirmiştim sonra nazar değer diye sildim :) dişi içinizi rahat tutun benim dişide öyle kur yapar erkek yanaşsa didekler. Ama erkek ne zaman sert dursa boynunu büker kuyruk kalkar. Zamanla inşallah yavru görmek umuduyla

ceresi beyazkende kızısmıs oluyolarmı
Sizinm kuşların bi fotoğrafı telefonuma indirmiştim sonra nazar değer diye sildim :) dişi içinizi rahat tutun benim dişide öyle kur yapar erkek yanaşsa didekler. Ama erkek ne zaman sert dursa boynunu büker kuyruk kalkar. Zamanla inşallah yavru görmek umuduyla
inşallah :D

Geri