Karadeniz Pet

Dişi kuş kur yapar mı?

messevim

Meraklı Üye
Merhaba. Bir çift kuşum var. Erkeği yaklaşık 3 haftadır başını aşağı yukarı sallayıp kur yapıyor. Tuhafıma giden ise iki gündür dişi de erkeğin yaptığı aynı hareketleri yapmaya başladı.

Başını aşağı yukarı hızla sallıyor, bir köşeye geçip ses çıkarıp kur yapıyor vs.

Ben şüphelenmeye başladım. Acaba ikisi erkek mi diye? Bunlarda fotoğraflar.
b226e1ae7328ead72ea8b7f0ed7328cf.jpg

5b98106d326b5db0885c98579f748396.jpg

82f23bb6a524b33fb16b41956124d9d3.jpg

6dfcf94e10e643493d72ffe9c7129bed.jpg

d48200f59bcb7b3fdf8a4e8ee1a65b75.jpg

1484be44f3d4c568a656f90124b68950.jpg

90510c976032323b04477f6641dec4ea.jpg

JY-S3S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kardesım benımde 1 cıftım var bısı olmaz benım dısımde erkek gıbı kur yapıyor kafa sallıyor kafaya takma :)

Mavi olan kesinlikle disi saridan emin olamasamda bence yuzde 80 erkek gibi

Son düzenleme:
Mavi dişi sarı erkek . Karşılıklı kur yapıyordur sıkıntı yok .

Peki arkadaşlar, dişi bir haftadır yapmadığı hareketleri yapmaya basladi. Normalde sakindi. Ama son bir haftadır salıncağa tırmanıyor, kafesin üstüne çıkıyor sallanıyor velhasıl çok hareketli. Sizce neden böyle birden hareketlendi? Dişilerin hareketli olduğunu okumuştum ama aylardır sakın durup birden böyle hareketlenmesi beni şaşırttı. Tatlı tatlı hareketler yapıyor kerata :)

Muhabbet kuşları dönem dönem farklı duygulara bürünebilirler . Sağlıkları da yerinde yuvalarını da severse mutluluktan böyle yapabilirler.

ortama alışmıştır. yuvalık yoksa takın, birde evde kendiniz yapmadı iseniz o kraker diye satılan kimyasalı kaldırın kafesten.

Bir erkek bir dişi kuslarınız var. Dişiler de kafa sallar, kur yapar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar dişi ve erkek. Hareketlerinde anormallik yok. Bunları yapmaları gayet doğal. Güle güle besle.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kızıșmıșmi kuşlar acaba? Kur yaptıklarına göre çiftleşmeleri yakın sanırım.

Peki arkadaşlar, dişi bir haftadır yapmadığı hareketleri yapmaya basladi. Normalde sakindi. Ama son bir haftadır salıncağa tırmanıyor, kafesin üstüne çıkıyor sallanıyor velhasıl çok hareketli. Sizce neden böyle birden hareketlendi? Dişilerin hareketli olduğunu okumuştum ama aylardır sakın durup birden böyle hareketlenmesi beni şaşırttı. Tatlı tatlı hareketler yapıyor kerata :)

bulmuş yakışıklı erkeği seviniyor :)

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kızıșmıșmi kuşlar acaba? Kur yaptıklarına göre çiftleşmeleri yakın sanırım.

Kuşlar daha ufak gibi geldi bana resimlerden. Göz irisleri bile oluşmamış galiba? O sebeple biraz daha beklemek gerekecektir. Güle güle besleyin.

Kuşlar daha ufak gibi geldi bana resimlerden. Göz irisleri bile oluşmamış galiba? O sebeple biraz daha beklemek gerekecektir. Güle güle besleyin.

İkisi yaklaşık 8 aylık. Yani her kur yapan çiftleşmez mi diyorsunuz? Çünkü kur'u sadece erkeği veya dişisi yapmıyor, ikisi yapıyor. Gözlemlediğim kadarı ilede iyi bir eş olmuşlar.

Ne yaparlarsa beraber yapıyorlar. Oynayacaklarında beraber oynuyorlar. Birisini başka bir odaya götürdüğümde hemen diğeri onu çağırıyor ötüyor vs...

İkisi yaklaşık 8 aylık. Yani her kur yapan çiftleşmez mi diyorsunuz? Çünkü kur'u sadece erkeği veya dişisi yapmıyor, ikisi yapıyor. Gözlemlediğim kadarı ilede iyi bir eş olmuşlar.

Ne yaparlarsa beraber yapıyorlar. Oynayacaklarında beraber oynuyorlar. Birisini başka bir odaya götürdüğümde hemen diğeri onu çağırıyor ötüyor vs...
Es olmalari guzel tabii ki. Biraz sabirla ciftlesirler tabii ki. Gule gule besleyin.

Biraz Daha Yaşını Alsınlar Bişey Olmaz Renkleri Tuhaf Olmuş :) Güle Güle Besle

Neden öyle dediniz ki, bende renkleri gayet güzel:)

İlk Defa GÖrdüm Valla :D Bayada Beyazlık Varmiş Kuşda Diğeri Desen Oda Aynı 2 Renkli Ben Sevmedim Bİlmiyorum :D

İlk Defa GÖrdüm Valla :D Bayada Beyazlık Varmiş Kuşda Diğeri Desen Oda Aynı 2 Renkli Ben Sevmedim Bİlmiyorum :D
:) zaten ikisini aynı anda almadım. Önce mavisini erkek diye aldım ama dişi çıktı. Diğerini sonra aldım. Rengi hoşuma gitti keratanin. Dişisi hatayli diğeri Gümüşhane li :)

Geri