petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuş Kuyruk larını yolmuş?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cotbus tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kolay gelsin,
    Dişi kuşum kuyruklarını yolmuş.bunu neden yapar.
    resim ekte acaba kızışmışlarmı ben akşamda akşama eve gidiyorum gün içinde fazla gözlemleyemiyorum.
    Dişi kuşun tüyleri fazla kabarık? neden acaba.
    birde cinsleri nedir ,
    folluğa pet shoptan aldığım bir paket kumda döktüm sıkıntı olur mu.?

2. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    galiba yenisin bu işde bende burda öğrendiklerimi söyliyeyim öncelikle kuş stres altında olabilir yada bitlenmiş olabilir daha sonrasında bir hastalığa bağlı olarakda yapabilir çünkü kabarık diyorsun

stresi önlemenin yolu ona iyi bir ortam sağlamak ilgilenmekle olur ki ortamı bence rahat değil 2 kuş için o kafes dar tünekler tahta olmalı çok sıkışık çok tünek var uçacak yer yok ballı krakeri kimse tavsiye etmiyor katkı olduğu için kalamar kemiği olması gerek kafesde günde yarım saat kafes dışında uçmalı ilk etapda stres için benim gözlemlediğim bunlar

bit için ise kafesi ve ekip manlarını yıkayıp dezenfekte et kuşuda tabiki fakat kuşa zarar vermeyen dezenfektan kullan

hastalık işini bende bilemicem yanlış bilgi olmasın

birde tüy yolmayı önleyici ilaçlar var onlarada bakabilirsin

3. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Steste olabilir bak bakalım eşinden kaçıyor mu

.

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Stres olsaydı önce göğüs tüylerini yolardı. Ama nadirende olsa kuyruğunu da yolabililir. Ortam şartları konusunda arkadaşlara katılıyorum. İç parazit olmalı rahatsızlığı. Haftada bir sarımsak yedirin. Arada da su yerine kekikden çay yapıp verin. Aspir tohumu verin. Yemezse küçük bi saksıya çimlendirin öyle verin. Suyuna da 2 damla falan elma sirkesi katın. İlaç olarak da nilverm kullanabilirsiniz.

5. cotbus

cotbus New Member

Beğenileri:
    0
    eşinden kaç mı yor tünekleri 3 gün önce tahta yaptım. yuvaya kuş kumu koydum. elimi kafese atınca devamlı hareketli ve yuvaya giriyor yaklaşıncada. bu gümn elime aldım dişi kuşu elimi kanattı .
    kuşu yeni aldım eğer parajit ve hastalık varsa değiştireceğim lütfen yardım edin ya. bunları çiftiye aldım ve çekostavak cinsi diye aldım.

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hasta kuş suçu ne. İyileştirmeye bakın. Yazık değilmi kuşa?

Sayfayı Paylaş