Karadeniz Pet

Dişi kuş Kuyruk larını yolmuş?

cotbus

Yeni Üye
Arkadaşlar kolay gelsin,
Dişi kuşum kuyruklarını yolmuş.bunu neden yapar.
resim ekte acaba kızışmışlarmı ben akşamda akşama eve gidiyorum gün içinde fazla gözlemleyemiyorum.
Dişi kuşun tüyleri fazla kabarık? neden acaba.
birde cinsleri nedir ,
folluğa pet shoptan aldığım bir paket kumda döktüm sıkıntı olur mu.?

galiba yenisin bu işde bende burda öğrendiklerimi söyliyeyim öncelikle kuş stres altında olabilir yada bitlenmiş olabilir daha sonrasında bir hastalığa bağlı olarakda yapabilir çünkü kabarık diyorsun

stresi önlemenin yolu ona iyi bir ortam sağlamak ilgilenmekle olur ki ortamı bence rahat değil 2 kuş için o kafes dar tünekler tahta olmalı çok sıkışık çok tünek var uçacak yer yok ballı krakeri kimse tavsiye etmiyor katkı olduğu için kalamar kemiği olması gerek kafesde günde yarım saat kafes dışında uçmalı ilk etapda stres için benim gözlemlediğim bunlar

bit için ise kafesi ve ekip manlarını yıkayıp dezenfekte et kuşuda tabiki fakat kuşa zarar vermeyen dezenfektan kullan

hastalık işini bende bilemicem yanlış bilgi olmasın

birde tüy yolmayı önleyici ilaçlar var onlarada bakabilirsin

Stres olsaydı önce göğüs tüylerini yolardı. Ama nadirende olsa kuyruğunu da yolabililir. Ortam şartları konusunda arkadaşlara katılıyorum. İç parazit olmalı rahatsızlığı. Haftada bir sarımsak yedirin. Arada da su yerine kekikden çay yapıp verin. Aspir tohumu verin. Yemezse küçük bi saksıya çimlendirin öyle verin. Suyuna da 2 damla falan elma sirkesi katın. İlaç olarak da nilverm kullanabilirsiniz.

eşinden kaç mı yor tünekleri 3 gün önce tahta yaptım. yuvaya kuş kumu koydum. elimi kafese atınca devamlı hareketli ve yuvaya giriyor yaklaşıncada. bu gümn elime aldım dişi kuşu elimi kanattı .
kuşu yeni aldım eğer parajit ve hastalık varsa değiştireceğim lütfen yardım edin ya. bunları çiftiye aldım ve çekostavak cinsi diye aldım.

Hasta kuş suçu ne. İyileştirmeye bakın. Yazık değilmi kuşa?

Geri