petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuş problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ermann tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    1 ay kadar önce erkek kuşuma dişi kuş aldım.Dişi kuş başlarda korkaktı zamanla alıştı iyi geçindiklerini gözlemledim ağızdan yem verme olsun birbirini kaşımaları olsun hepsi var fakat erkek çok hareketli ve istekli dişi kuşta bir o kadar sakin ve isteksiz.Kafesten korkuyor girdimi çıkmak istiyor çıktımı girmek istemiyor.Son 1 haftadır erkek kuşa ani darbeler vuruyor (uçarak dalış yaptığına şahit oldum)yemekte hep kavga çıkarıyor ortaklaşa yiyemiyorlar.Bende ayrı kafeslere koydum.Doğrumu yaptım bilmiyorum.Bunlara farklı eşler mi almalıyım?Erkek kuş daha zayıf dişiye göre ve daha genç bu yüzden dişi bu şekilde davranıyor olabilir mi?Yoksa normal mi bu şekilde kavga etmeleri zamanla düzelir mi?

#1 ermann, 26 Eylül 2013
    Son düzenleme: 26 Eylül 2013
  2. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Erman Bey,ben petshoplarda filan satılan hazır çiftlerin de ilk başlarda o tarz aşamalardan geçtiğini sanıyorum. Hazır çift haline gelip bizim beğendiğimiz bir ikili haline gelmeleri de az zaman almamıştır ama işte o zaman ne kadar bi süre? Biraz sabredin belli olur.

3. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Erkek kuş ele alışık benden hiç korkmuyor dişide bir o kadar korkak .Dişiyi evet petshopdan aldım.Ayırmamın sebebi erkek kuşa zarar veriyor ısırıyor neden yaptığını bilmiyorum iyi gibi görünüyorlar ama ani hareketlerle erkek kuşa zarar verebiliyor.

4. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

Salma yem kabından yem verin yada ayrı kaplardan. Erkek büyükte olsa dişi kızışmamışsa erkeğin çiftleşme denemelerinde kendini korur. Eş tutmuşsa bir arada durdurup sabırla beklemekte fayda var. Yada dişi kızışınca bir araya getirin

5. Mana
    Gizli

Mana Guest

en güzeli erkek kuşunuzu alın ve dişi kuşların içine koyun erkek kuşunuz hangi dişiyi seçerse ve dişi kuş ona yanaşırsa o kuşu satın alın. benim 2 kuşum böyleydi sürekli kavga dişi yem yemesine izin vermiyordu erkeğin ve sürekli ısırıp rahat vermiyordu. arkadaş istedi verdim ikisinide hala aynılarmış :( çok uzun zaman sonra bile kimisi aynı kalabiliyor maalesef. şu an 6 tane kuşum var. 2 si erkek 4 ü dişi ve 2 erkekte kendine uygun dişiyi seçti diğer dişiler kendi hallerinde

Sayfayı Paylaş