Karadeniz Pet

Dişi kuş problemi

ermann

Paylaşımcı Üye
1 ay kadar önce erkek kuşuma dişi kuş aldım.Dişi kuş başlarda korkaktı zamanla alıştı iyi geçindiklerini gözlemledim ağızdan yem verme olsun birbirini kaşımaları olsun hepsi var fakat erkek çok hareketli ve istekli dişi kuşta bir o kadar sakin ve isteksiz.Kafesten korkuyor girdimi çıkmak istiyor çıktımı girmek istemiyor.Son 1 haftadır erkek kuşa ani darbeler vuruyor (uçarak dalış yaptığına şahit oldum)yemekte hep kavga çıkarıyor ortaklaşa yiyemiyorlar.Bende ayrı kafeslere koydum.Doğrumu yaptım bilmiyorum.Bunlara farklı eşler mi almalıyım?Erkek kuş daha zayıf dişiye göre ve daha genç bu yüzden dişi bu şekilde davranıyor olabilir mi?Yoksa normal mi bu şekilde kavga etmeleri zamanla düzelir mi?

Son düzenleme:
Erman Bey,ben petshoplarda filan satılan hazır çiftlerin de ilk başlarda o tarz aşamalardan geçtiğini sanıyorum. Hazır çift haline gelip bizim beğendiğimiz bir ikili haline gelmeleri de az zaman almamıştır ama işte o zaman ne kadar bi süre? Biraz sabredin belli olur.

Erman Bey,ben petshoplarda filan satılan hazır çiftlerin de ilk başlarda o tarz aşamalardan geçtiğini sanıyorum. Hazır çift haline gelip bizim beğendiğimiz bir ikili haline gelmeleri de az zaman almamıştır ama işte o zaman ne kadar bi süre? Biraz sabredin belli olur.
Erkek kuş ele alışık benden hiç korkmuyor dişide bir o kadar korkak .Dişiyi evet petshopdan aldım.Ayırmamın sebebi erkek kuşa zarar veriyor ısırıyor neden yaptığını bilmiyorum iyi gibi görünüyorlar ama ani hareketlerle erkek kuşa zarar verebiliyor.

Salma yem kabından yem verin yada ayrı kaplardan. Erkek büyükte olsa dişi kızışmamışsa erkeğin çiftleşme denemelerinde kendini korur. Eş tutmuşsa bir arada durdurup sabırla beklemekte fayda var. Yada dişi kızışınca bir araya getirin

en güzeli erkek kuşunuzu alın ve dişi kuşların içine koyun erkek kuşunuz hangi dişiyi seçerse ve dişi kuş ona yanaşırsa o kuşu satın alın. benim 2 kuşum böyleydi sürekli kavga dişi yem yemesine izin vermiyordu erkeğin ve sürekli ısırıp rahat vermiyordu. arkadaş istedi verdim ikisinide hala aynılarmış :( çok uzun zaman sonra bile kimisi aynı kalabiliyor maalesef. şu an 6 tane kuşum var. 2 si erkek 4 ü dişi ve 2 erkekte kendine uygun dişiyi seçti diğer dişiler kendi hallerinde

Geri