Karadeniz Pet

Dişi kuş sürekli çığlık atıyor?

Duman38

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba...

Erkek kuşumun yanına 12 gün önce lutino dişi almıştım. Aldığımdan beri erkek kıza kur yapıyor ancak kız hiç pas vermedi bu güne kadar. sadece bir kaç kere gagalarının birleştiğini gördüm (kusma oluyor herhalde). Kavga da olmuyor ancak erkek sürekli dişinin gagasına vuruyor sanki açmasını ister gibi kızda biraz bekledikten sonra gagalayıp uzaklaştırmaya çalışıyor.

Dün kafese yuvalık taktım, hala ikiside yuvaya girmedi sadece biraz incelediler.

Bugün sabah dişi sürekli çığlık atıp kafesin içinde kanat çırpıyor, erkek yaklaşıncada çığlık atıyor, farklı yerlerde oluncada ara sıra çığlık atıp kanat çırpıyor. Sizce neden böyle birşey yapıyor?

12 gün daha kısa bir zaman .benim erkeğin uğraşları sonunda 1 ay sonra çiftleşme gerçekleşti

Son düzenleme:
Kanatlarını aciyordur mutlu ve sağlıklı kuşlar yapar. Herşey gönlünüzce olsun Masaallah

Sabırlı olmak önemli bu konularda sabırlı olun... İncelemeleri bile bir olumlu hareket

kavga etmıyorlarsa yakında alısırlar :)

Birşey daha sormak istiyorum. Yuvalık çok karanlık biraz önce kapağını biraz araladım ışık girsin diye, o zaman daha çok dikkatlerini çekti yuvalık ve içeri girdiler. Yuvalığın sürekli ışık alacak şekilde kapağını biraz açayımmı yoksa alıştıklarında tamamen kapatayım mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 13:18 --

güncell...

Geri