Karadeniz Pet

dişi kuş tuhaf haraketler

umut asal

Meraklı Üye
merhaba arkadaslar ben ayırma yöntemi uyguluyorum dişi çok baskındı kızısmıs erkek baskın deildi ondan ayırdım farklı odadalar erkeke nijer filan veriyorum aksam üzeri kur sesleri dinletiyorum dişi ise başka odada onada nijer veriyorum ama kur sesi dinletmiyorum bugun bi kafeslerini yan yana koydum hiç tepki vermediler kuşlar iyice tembellesmis hele hele erkek kus kafesin altında kaliyodu yanlızlıktan ara sıra ses duydumu kur yapiyodu kafesin altında yem yiyip uyuyo kafesin altında öyle kaliyo ara sıra tüneke cıkıyo ama nadir neyse bunları yan yana bıraktım bi tepki vermediler bakıştılar kur sesi actım bi 3 dk yine tepki yok dişi kus basladı telleri ısırmaya yine erekek kusda kur yapmaya basladı biraz zaman gecti 1-2 dk dişi kuşda erkek gibi KISIK SESLE erkek kur yaparken tuhaf ötüyoya dişi kusda öyle ötmeye başladı kafasını asagı yukarı oynatmaya başladı erkek dişiye kur yaparya aynen öyle şasırdım erkek kuşda cıkcık ötmeye basladı sert bi sekilde ve kur yapmaya basladı gaga tasına neyse sorularım sunlar abiler ablalar

1. Dişi kuşun kur yapması normalmi erkek gibi kur yapması

2. Erkek kusun kafesin altında kalıp yem yiyip uyuması normalmi

3. Ayırma taktiki işe yaramişmi bu davranışlara göre (Ayıralı 4 gün oldu ve iyice yanlızlıktan tembellestiler )

4. Kuşları birlestireyimmi yoksa devammı edeyim ama çok tembellestiler korkuyorum bişey olcak diye erkek kuş yaglanmaya basladı bile haraketsizlikten

Yorumlarınızı bekliyorum :(:(

4 gün erken daha ama erkeğin yağlanması kötü olmuş nijeri fazla verirseniz yağlanma yapıyor.Disi kuş kizismissa kur yapabilir yine siz fotosunu atsaniz iyi olur.Benim kuşlarım eş iki kuluçka oldu ama yumurtalar bostu ben de dinlendirmek takviye yapmak için ayırdım.Benimkiler cifthanede ortadan böldum ikisi de ortada buluşmaya çalışıyorlar.1 ay böyle kalacaklar sonra birlestirecegim.Yani diyorum ki bi de kuşlar birbirimi gorde nasıl olur ?

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 gün erken daha ama erkeğin yağlanması kötü olmuş nijeri fazla verirseniz yağlanma yapıyor.Disi kuş kizismissa kur yapabilir yine siz fotosunu atsaniz iyi olur.Benim kuşlarım eş iki kuluçka oldu ama yumurtalar bostu ben de dinlendirmek takviye yapmak için ayırdım.Benimkiler cifthanede ortadan böldum ikisi de ortada buluşmaya çalışıyorlar.1 ay böyle kalacaklar sonra birlestirecegim.Yani diyorum ki bi de kuşlar birbirimi gorde nasıl olur ?

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
4 gün erken evet birde kuslar birbirlerini görse bana ayırma gibi gelmiyor birde dişi kuş hep yanına gitmeye calısıyo kafdeki boyaları 4 günde yedi boya kalmadı resmen ısıra ısıra erkekin sesini duydumu deliriyo ondan farkli odalara koydum kusun resmini sabah atarım şimdi uyuyolar rahatsız etmiyim sabah atarım resmi

4 gün çok erken.Birleştirmeyin.Tembelleşmezler.Güneş ışığı alan fakat rüzgar almayan bir odaya koyun.Yemlerine haftada bir nijer ekleyin.Fazla ilgilenmeyin.Rahatsız olurlar.Size odaklanır birbirlerine vakit ayıramazlar.
Erkeğin bu süreçte olabildiğince hareketli olması gerekir.Özellikle erkeğe mama ve aşırıya kaçmamak kaydıyla meyve sebze verin.
Uzun süre birleştirmeyin ancak birbirlerini görsünler.

4 gün çok erken.Birleştirmeyin.Tembelleşmezler.Güneş ışığı alan fakat rüzgar almayan bir odaya koyun.Yemlerine haftada bir nijer ekleyin.Fazla ilgilenmeyin.Rahatsız olurlar.Size odaklanır birbirlerine vakit ayıramazlar.
Erkeğin bu süreçte olabildiğince hareketli olması gerekir.Özellikle erkeğe mama ve aşırıya kaçmamak kaydıyla meyve sebze verin.
Uzun süre birleştirmeyin ancak birbirlerini görsünler.
iste bizim erkek tam tersi ölü gibi dişi ise bıraksam erkeki yicek gibi bi tuhaflar

Benimde erkek kızgın dişi hazır değil ayırmıştım baktım yanyana gelmek istiyorlar ayırmam doğru gelmedi bana birleştirdim kafeste şu an ayrı takılıyorlar saldığımda elimde birbirlerine kusuyorlar yorumlarınız neler.

Erkek normal degil kafes tabanin da ya yavrular takilir yada hasta kuslar size aliskinsa erkek psikolojisi bozuldu buyuk ihtimal aliskin degilse o kusu ayir disiyi hic gorup duymasin olumsuz etkiliyor

Erdal bey kafeste ilgi duymayip disarda cosup ciftlesen kuslar var ayirmayin kuslarinizi 3 4 aydir beraberler ilgi duymuyorlarsa ayirilir

Erkek normal degil kafes tabanin da ya yavrular takilir yada hasta kuslar size aliskinsa erkek psikolojisi bozuldu buyuk ihtimal aliskin degilse o kusu ayir disiyi hic gorup duymasin olumsuz etkiliyor
suan dayanamayıp kuşları birlestirdim sesiz sakin bi ortamdı dişide o eski bagırması yok ama 2-3 bagrıyo birden erkek le dişi kus kur yaptılar erkek kustu ona ama dişi yine gaga liyo filan bi kur sesi actım erkek delirdi dişide cıkcık ötüyo erkek kur yaptı 2-3 defa dişiyle dişi saniyelik kur yaparken baya kaptırdılar kendini :D dişi saniyelik kuyrunu kaldırdı kafasını da arkaya kaldırdı kur yaparken erkekle erkek kumlugun üstündeydi hemen indridi ama yeniden bi 2-3 gaga atı dişi erkek yine kur yapiyo kendi kendine bi güzel bi hoş şeydi saniyelik olsa bile içim rahatladı 2 haftadır bu kusla ugrasıyom resmen birde erkek kur sesi duydumu cesaretleniyo normalde cok sakin kur sesini kapadım yine sustu dişi yine üstünlük sagladı ben bu kuşlara sürekli kur sesi dinletsem kusları yoraymıyım ne desem gunde 2 saat günün ayrı saatlerinde sabah 1 defa öglen 1 defa aksam 1 defa gibi erkekin güven saglaması için noramlde erkekin yanına 2yada 3 dişi geldi hepsine geldi gun kendı kendıne kur yaptı ama biri hasta cıktı biride yavru ondan deiştirdim şimdikde dişi üstün ne yapsam bilmiyorum kur sesi dinletim erkeke güven saglatsam olurmu anca öyle kur yapiyo dişiden cok korkmus ondan kur sesi yokken kaliyo öyle :(

Geri