Karadeniz Pet

Dişi kuş yuvadan çıkmıyor

Adnan83

Yeni Üye
Benim dişi kuş yuvadan çıkmıyor, kemirip duruyor. Daha 2 gün oldu eşe atalı. Çiftleşmediler daha. Alışmamı yoksa önceden mi çiftleşmis acaba. Erkek kapıda bekliyor ve besliyor. Erkek kuş içeri girmek isterse dişi bağırıp kovuyor. Ne anlama geliyor bu çözemedim.

Son düzenleme:
Ç

Çiftleşmediler ama daha. Erkek 5 aydır bende. Dişiyi daha 2 gün önce aldım.
Çiftleşmemeleri normal dişi kuş yuva hazırlıyır bukadar hızlı normal değil ama hiç belli olmuyor böyle şeyler erkek dişiyi besliyorsa eğer eş tutmuşlar demektir ilk görüşte aşk gibi düşünün

darısı bizimkilerin başına bizim dişiler yuvalığı saklanbaç oynamak için kullanıyorlar bi bitmedi ergenlik flörtleri

Anladım, teşekkür ederim. Yaklaşık 2,5 saattir dişi yuvadan çıkmadı. Erkek besliyor onu. Akşam bizden rahatsız olmasın diye perdeyi kafesin üstüne kapatmıştım. Birşey olduysa belki o saatte olmuştur.

Anladım, teşekkür ederim. Yaklaşık 2,5 saattir dişi yuvadan çıkmadı. Erkek besliyor onu. Akşam bizden rahatsız olmasın diye perdeyi kafesin üstüne kapatmıştım. Birşey olduysa belki o saatte olmuştur.
Kapatmayın bırakın kendi hallerine hiç ilgilenmeyin yem su verin bide temizlik okadar gerisini bırakın 2haftaya görürsün yumurtaları darısı bizimkilerin başına bendekilerdede erkek giriyo çıkmıuo dişi onu besliyo anlamadım gitri

Şimdi de erkek kuşla beraber yuvaya girmeye başladılar. Bu normal mi ?

Bu gün itibari ile 2 kere çiftleştiklerine şahit oldum. Bu kadar hızlı eş tutan bir çift maşallah diyeyim de nazar deymesin. 5 gün oldu eşe atalı.

maşallah inşallah yavrularını görmekde nasip olur. her 2 kuşta hazır olduğu sürece normal olabilecek birşey

Maşallah.
Ben de bir yıldır bekliyorum çiftleşmelerini.
Son çare tüp yumurtaya başvuracak noktaya geldim.

Maşallah.
Ben de bir yıldır bekliyorum çiftleşmelerini.
Son çare tüp yumurtaya başvuracak noktaya geldim.
Tüp yumurta nasıl oluyor ki :D :D :D . Benim erkek kuşun adı Bulut. Baktım evde bizim ele tecavüz girişiminde, kumanda ve telefonla sevişmeye başladı. Dedim dur oğlum ben sana çare buldum. Kuşcuya gittim. Kızışmış durumda genç bir dişi denk geldi. Yuvalık gaga taşı falan aldım. Koydum kafese. Girdiğinin 5. dakikası öpüşüp koklaşma, yarım saat sonra erkek kuşun onu beslediğini gördüm. 2. gün yuvaya girip çıkmaya başladı, kemirmeler falan. Bugünde çiftleştiklerini gördüm. Hızlı bir aşama oldu. Bende ilk defa şahit oldum. Daha önceki kuşlarım 1.5 yıl sonunda çiftleşmişti.

Tüp yumurta nasıl oluyor ki :D :D :D . Benim erkek kuşun adı Bulut. Baktım evde bizim ele tecavüz girişiminde, kumanda ve telefonla sevişmeye başladı. Dedim dur oğlum ben sana çare buldum. Kuşcuya gittim. Kızışmış durumda genç bir dişi denk geldi. Yuvalık gaga taşı falan aldım. Koydum kafese. Girdiğinin 5. dakikası öpüşüp koklaşma, yarım saat sonra erkek kuşun onu beslediğini gördüm. 2. gün yuvaya girip çıkmaya başladı, kemirmeler falan. Bugünde çiftleştiklerini gördüm. Hızlı bir aşama oldu. Bende ilk defa şahit oldum. Daha önceki kuşlarım 1.5 yıl sonunda çiftleşmişti.
Eş seciminde bulunurken erkek kuşu da beraberinde görürdünüz mü?
Yoksa siz seçerken sadece kızgınlığı mı baz aldınız.
Bizim erkekte marula falan halleniyor.
Dişi yüz vermiyor pek.
Kızışmış durumda iki tane dişim daha var eşleri olmayan.
Acaba bir de onlarla mı şansımı denesem.

Erkeği götürmedim. Dişinin kızışmasını baz aldım. Daha önce erkeği götürmüştüm. 1.5 sene sürmüştü çiftleşmesi. Bu sefer ben seçtim. Dişinin cere rengi kahve rengi mi yoksa halen beyaz mı ? Kızışma durumunda açık kahve tonu oluyo.

Eş seciminde bulunurken erkek kuşu da beraberinde görürdünüz mü?
Yoksa siz seçerken sadece kızgınlığı mı baz aldınız.
Bizim erkekte marula falan halleniyor.
Dişi yüz vermiyor pek.
Kızışmış durumda iki tane dişim daha var eşleri olmayan.
Acaba bir de onlarla mı şansımı denesem.
Diğerlerinde de şansınızı bir deneyin.

Kendi eşinin ceresi beyaz.
Diğer iki dişinin ceresi ise oldukça kahverengi.
Olmadı gözlem yapabileceğim bir gün deneyeyim şansımı.

Kendi eşinin ceresi beyaz.
Diğer iki dişinin ceresi ise oldukça kahverengi.
Olmadı gözlem yapabileceğim bir gün deneyeyim şansımı.
Eşin ceresi beyaz ise kahve rengi olanlarla deneyin. Hatta bırakın yanlarına eşini kendi seçsin.

Eşin ceresi beyaz ise kahve rengi olanlarla deneyin. Hatta bırakın yanlarına eşini kendi seçsin.
Bir kere bıraktım erkek epeyce saldırgan davrandı.
Sonrasında zarar verir endişesi ile bir daha denemedim bende.
Neyse hayırlısı bakalım.

Bizim ufaklıkların son resmi. Sanırsam 3-5 gün içinde geliyor yavrular.

rEg5WB.jpg