petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuş yuvaya girme erkekle ilgilenmee

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve umut asal tarafından 5 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Evet uzun çabalar sonunda dişi kuşumla erkek kuşumu eş yaptım sanırım son 2 gundur sıksık kur yapmalar dişinin ceresi kahverengilesti hafiften ve bugunde annem dişiyi yuvada gormus ve erkekde yuvalika yakin olan tünekte beklemis dişi yaklasır 10 dk yuvalikta kalmıs ve onceden yemlikten yem yerken erkeke gaga atiyodu bugun ise agzına eyiliyo erkek bana kussun diye :D çokkk mutluyum ilk defa boyle bişey yaşiyorum :D nekton e-s aldım kullanimi yoksa hiç riske atmimi tüye filan girer yine kotu olur siz nekton e-s yi nornal buyuk suluka ne kadar koymam lazim bana söylerseniz cok iyi olur bu durumda ne yapmam lazim mama veriyorum rahatsiz etmiyorum başka bi takviye filan yapmam lazimmi yardın edin

2. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Vitamin vermeyin şimdi o zaman eş olmuşlar. s yi kullanabilrsiniz. 250 ml bir kaşık ( içinden çıkan kaşığı). 1 suluk 100 ml tam dolu olduğunda. Günlük yapmak gerekiyormuş. Ben bir ölçek aldım 250 ml yapıp tüm suluklara paylaştırıyorum. Mamayı da sürekli vermeyin yağlanma yapıyor. E vermeyin sakın tüye girebilir. Ekstra bir takviyeye gerek yok gerekenleri yapmışsınız zaten.

3. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Çok teşekkür ederim bi sorum daha olcak bu kuşlar bu kadar iyide şuan uyukluyolar mesela hep uyukluyolar neden

4. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Hep uyukluyorlar derken bütün gün uyuklamıyorlardır belli zamanlarda dinleniyorlar hep hoplayıp zıplamazlar

5. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Yani genelde eş tutmus kuslar hep kur yaparlarya haraketlilerdir bunlar boyle deil 3-4 öpüsüyolar 30 dk uyukluyolar ama bunu gennellikle akşam yapiyolar 4 den sonra böyleler

6. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Bence normal birşey eksik yada fazla da olabilir bence siz bu kuşları biraz kendi hallerine bırakın sizde stres olmuşsunuz belli. BEnce sizde rahatlayın biraz doğa kanunları gereği bu kuşlar kısır değilse elbet yumurtlayacaklar

Kamen bunu beğendi.
  7. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Tamam ben mamalarini vercem vitaminlerini vercem kendi hallerine birakcam aynen bende kuşlarla cok ilgileniyorum çok inceliyorum kendi hallerine bırakcam herseyini verip

8. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Aynen böyle yaparsanız daha iyi. Bende sizin gibi çok uğraşmıştım valla en sonunda bıraktım kendi hallerine. Muradıma erdim :)

9. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    inşallah bende muradıma ererim :D

10. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Masallah diyelim hayirlisi olsun sevindim bende insallah yavrular gelecek yalniz kalsinlar yeter

11. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    inşallah inşallahhh :D

Sayfayı Paylaş