Karadeniz Pet

Dişi Kuş

umut asal

Meraklı Üye
Biliyorum hep aynı konuyu aynı başlıkları aynı soruları soruyorum kusura bakmayın

Abilerim ablalarım benim bi dişi kuşum ve erkek kuşum var ve bi türlü eş tutmadılar bi ara kaşınıyolar kusuyolar dişi hemen bi gariplik yapıp erkeki gagalamaya basliyo durup durmadan cift tünek taktımı cikcikcik yüksek sesle ötüyo ama tek tünek oldumu birbirlerini kasıyolar ve hep uyukluyolar ve o cıkcıkcık bagrıntısı olmuyor dişi kusun yuvalıkları takılı herşeyi var mama da veriyorum ama dişi kuş erkekle sadece kasınıyo kur yok varsada çoooookkkkkkk nadir yok gibi bişey sadece kasınma var birbirlerii kaşiyolar dişi kuş kızısmıs kur sesi actımı filan deliriyo ikiside dişi kuş erkek gibi davranıyo kur sesi actımı kızısmıs ama ceresi beyaz kahve rengi deil kahverengiydi döküldü onlar bunun sebebi nedir nijer veriyorum herseyi veriyırum 1-2 ay geçti halen eş tutmadılar ne yapsam sadece kasıma var oda son 1 haftadır dişi kuş cok korkak bide benden çok korkuyor bu dişi niye böyle erkek bi ötse kur sesleri cıkarsa hemen cıkcıkcık ötüyo önceden yapiyodu bunları ama son 2 gündür yine başladı ama kasıyolar birbirlerini erkekde bıktı artık tek tünek taktımı haraketsiz kaliyolar erkek hafif yaglı ztn kafesin hakimiyeti dişide bi ötse etraf yıkılıyo erkek kuş sesini cıkaramaz oluyo

Baskin kiziskin disi erkek pasifse cok zor cok yakisan guzel bir ciftiniz var sabredin kiziskin bir erkekle deneyebilirsiniz disiyi(erkek kusunuzu vermeyin sizde kalsin)

Baskin kiziskin disi erkek pasifse cok zor cok yakisan guzel bir ciftiniz var sabredin kiziskin bir erkekle deneyebilirsiniz disiyi(erkek kusunuzu vermeyin sizde kalsin)
Bişey sorcsm mesela bu kizismasi kac gun suruyo ve bi kus yilda kac kere kizisiyo

60 gunde bir yavru verir normalde sizinkisi yavrulamadigi icin kiziskin enerjik yorgun degil yipranmadi bir kez kulucka yaparsa 60 gunde diger kuluckaya baslar aktif bir erkek olursa guzel birsey cikar ortaya

60 gunde bir yavru verir normalde sizinkisi yavrulamadigi icin kiziskin enerjik yorgun degil yipranmadi bir kez kulucka yaparsa 60 gunde diger kuluckaya baslar aktif bir erkek olursa guzel birsey cikar ortaya
Ben erkeki deistirmesem zamanla olurmu yavruları

Olur yavrulari niye olmasin erkege mama verin bir yemlige bir cay kasigi nijer ilave edin erkekler daha kolay kizisir hazir hale gelir

Bence sorun bu kuşlar birbirine aşık olmamış. Ondan dolayı çifte girmiyorlar. Mubişlerde aşık olarak çifte girer. Tek çift bakılan kuşlarda genelde öyle olur. İmkanın varsa bi kaç kuş daha al at geniş bir çifthaneye. Aldığın yeni kuşlara aşık olabilir onu çifte ayır.

Bence sorun bu kuşlar birbirine aşık olmamış. Ondan dolayı çifte girmiyorlar. Mubişlerde aşık olarak çifte girer. Tek çift bakılan kuşlarda genelde öyle olur. İmkanın varsa bi kaç kuş daha al at geniş bir çifthaneye. Aldığın yeni kuşlara aşık olabilir onu çifte ayır.
İşte öyle büyük kafesim yok tek kisilik kafesim var ve cift kisilik var yavru kus alcaktim erkek dişi alim ciflestirim dedim bazilari kuslari aliyo 2 hafta sonra yavrulari oluyo sanslılar bende o yok dayımla beraber aldık kuşları onunki dişi yuvalikla ilgileniyo kuluckaya yatmış ve oturma odasında sesin icinde kuş valla çok şanslı :D bizimkiler yuvalık ne bilmiyolr :DD

Kuşları salmayın. Banyo yaptırmayın. Elma vermeyin. Yerlerini değiştirmeyin. Mama verin. Yuvalık takılı olsun. Kuşları uzaktan gözlemleyin.
Bunlar doğru yapılıp yaklaşık 1 yaşında olan kuşlardan 3 ay sonunda yumurta, yavru alamıyorsanız hangisinin sorunlu olduğunu düşünüyorsanız değiştirin. Denemeye devam edin.

Kuşları salmayın. Banyo yaptırmayın. Elma vermeyin. Yerlerini değiştirmeyin. Mama verin. Yuvalık takılı olsun. Kuşları uzaktan gözlemleyin.
Bunlar doğru yapılıp yaklaşık 1 yaşında olan kuşlardan 3 ay sonunda yumurta, yavru alamıyorsanız hangisinin sorunlu olduğunu düşünüyorsanız değiştirin. Denemeye devam edin.
Hepsini yapiyorumda kafesin yeri gunde 1-3 defa deisiyo bu etkiliyomudur

Dişi kuş yer değiştirdikçe evde ilk günü gibi hissediyor. Kuş stresten hiçbirşey yapmaz. Hiçbirşey beklemeyin. Yerleri sabit olması lazım. mesela yumurtlayınca yer değişikliği yapsanız yumurtaları kırabilir veya kuluçkayı sonlandırabilir.

Dişi kuş yer değiştirdikçe evde ilk günü gibi hissediyor. Kuş stresten hiçbirşey yapmaz. Hiçbirşey beklemeyin. Yerleri sabit olması lazım. mesela yumurtlayınca yer değişikliği yapsanız yumurtaları kırabilir veya kuluçkayı sonlandırabilir.
Hm anladim kuslar cocuk odasinda kardeşim filan ders yapiyo saat 9 gibi filan odada ısık oluyo ama ses cok olmuyo bende kusları iceri goturuyom karanlik yere uyusunlar diye biz yatarkende cocuk odasina geri aliyom kusları