Karadeniz Pet

Dişi kuşlar konuşur mu?

• Konbuyu başlatan Engin CÖMERT
  • Başlangıç tarihi
E

Engin CÖMERT

Guest
Merhabalar,

Merak ediyorum hep erkek kuşların konuştuğuna dair bir şey duyuyorum. acaba bu bir efsane mi dişi kuşu olup da konuşabilen kuşu olan var mı acaba.

Teşekkürler.

:):):)

Niye konuşmasın hocam hayvanın ağzı dili yokmu sadece erkek kuşlara oranla daha zor konuşurlar o kadar ....

1.5 aylık dişi kuşum üstünde çalışmalara başladım günde en az 50 kere tekrarlıyorum bakalım sonuç alırsam sizinlede paylaşırım :)

Hergün devam ederseniz sonuç alırsınız.

Ben Hiç Denenedim Dişi Kuşlar Hep Bana Soğuk Gelmiştir ..
Ama Konuşur Tabiki ..

dişi kuş konuşur. piyasada yanlış bilinen bir şey bu, direk '' dişi kuş konuşmaz '' demek. erkek daha yeteneklidir bence de ama , ne dişi kuşlar gördüm kurallı cümle kuruyor yani artık, değil kelime tekrarı falan hak getire :)

Arkadaşım da dişi kuş var 4 aylık sadece 2 kelime konuşabiliyor. Ama çok fazla uğraşırsanız verim alırsınız :)

Tabi çok fazla ugrassaniz bile erkek t olsa konusmaz. Denilene göre kimisi az kimisi çok kimisi bir kelime bile ogrenemiyormus. Dışı yada erkek farketmez. Konusturursam bende paylasirim.

Bence de knusur. Bence disi kus daha cana yakın oluyo. Ya da benimki oyle :) zaten benim kuslar cins es olunca gelmez gelmez dediler hem konusuo hem de geliolar :)

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ne konuşmaymış arkadaş benim bi kuşum vardı yerli erkek babacım cimbombom derdi sadece ama kuşu dışarı sokağa salardım gezer geri gelirdi yanına berbat bi dişi aldım ondan hoşlanmadım dışarı saldım benim kuşu da saldım dolansın diye tutu o kuşu geri eve getirdi mahallede salardım gezer birden omuzuma gelirdi bidaha böyle bi kuş yetiştiremedim ve uşum 6 yaşında öldü ne üzülmüştüm be :( 5-6 sene muhabbet kuşu bile görmek istememiştim şimdi tekrardan başlıyoruz hayırlısı herşey konuşması değil siz çok güzel eğitin hiç te konuşmasın....

konuşabilir ama bence çok zor.hatta ötüşleri bile değişik insanın beynini tırmalar.

................................................................................................................

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim.
Erkek üreme döneminde dişi kuşa seranat yaptığı için sanki konuşmaya daha yatkınmış gibi geliyor, o sebeple sormuştum. Ama konuşuyor diyenler var ben daha önce duymamıştım bunuda öğrenmiş oldum.
Saygılar.

Konuşmada erkek daha yeteneklidir,dişi kuş kapı zili gibi sesleri taklit eder.Fakat daha zorda olsa dişi kuşda konuşur.

1.5 aylık dişi kuşum üstünde çalışmalara başladım günde en az 50 kere tekrarlıyorum bakalım sonuç alırsam sizinlede paylaşırım :)

Hergün devam ederseniz sonuç alırsınız.

benim erkek kuşum var ilk başta 3 haftada öğrettim ilk kelimesini sonradan açıldı 3 günde bi kelimeyi mırıldanıyo 2 haftada çok net söylüyo ama kuş 3 aylık olmadan önce konuşturmaya çalışınca strese giriyo insandan uzaklaşıyo diye biliyorum ? ve günde 50 kelime yeterli olur mu bilmem ama ben günde 15 dakika minimum tekrarlıyorum 2 haftada sonuç alıyorum :)

Geri