petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuşlar konuşur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Engin CÖMERT tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Engin CÖMERT

Merhabalar,

Merak ediyorum hep erkek kuşların konuştuğuna dair bir şey duyuyorum. acaba bu bir efsane mi dişi kuşu olup da konuşabilen kuşu olan var mı acaba.

Teşekkürler.

:):):)

2. BARAN

BARAN Guest

Niye konuşmasın hocam hayvanın ağzı dili yokmu sadece erkek kuşlara oranla daha zor konuşurlar o kadar ....

3. furkan yücel

1.5 aylık dişi kuşum üstünde çalışmalara başladım günde en az 50 kere tekrarlıyorum bakalım sonuç alırsam sizinlede paylaşırım :)

4. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hergün devam ederseniz sonuç alırsınız.

5. OzanEsmrsy

Ben Hiç Denenedim Dişi Kuşlar Hep Bana Soğuk Gelmiştir ..
    Ama Konuşur Tabiki ..

6. Taylan

Taylan New Member

Beğenileri:
    1
    dişi kuş konuşur. piyasada yanlış bilinen bir şey bu, direk '' dişi kuş konuşmaz '' demek. erkek daha yeteneklidir bence de ama , ne dişi kuşlar gördüm kurallı cümle kuruyor yani artık, değil kelime tekrarı falan hak getire :)

7. Yiğit ERDİK

Arkadaşım da dişi kuş var 4 aylık sadece 2 kelime konuşabiliyor. Ama çok fazla uğraşırsanız verim alırsınız :)

8. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Ben çok uğraştım konuşturamadım.

9. TALHA CEKİN

Beğenileri:
    0
    Tabi çok fazla ugrassaniz bile erkek t olsa konusmaz. Denilene göre kimisi az kimisi çok kimisi bir kelime bile ogrenemiyormus. Dışı yada erkek farketmez. Konusturursam bende paylasirim.

10. Serhat YÜKSEL

Bence de knusur. Bence disi kus daha cana yakın oluyo. Ya da benimki oyle :) zaten benim kuslar cins es olunca gelmez gelmez dediler hem konusuo hem de geliolar :)

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. BARAN

BARAN Guest

Ne konuşmaymış arkadaş benim bi kuşum vardı yerli erkek babacım cimbombom derdi sadece ama kuşu dışarı sokağa salardım gezer geri gelirdi yanına berbat bi dişi aldım ondan hoşlanmadım dışarı saldım benim kuşu da saldım dolansın diye tutu o kuşu geri eve getirdi mahallede salardım gezer birden omuzuma gelirdi bidaha böyle bi kuş yetiştiremedim ve uşum 6 yaşında öldü ne üzülmüştüm be :( 5-6 sene muhabbet kuşu bile görmek istememiştim şimdi tekrardan başlıyoruz hayırlısı herşey konuşması değil siz çok güzel eğitin hiç te konuşmasın....

12. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    konuşabilir ama bence çok zor.hatta ötüşleri bile değişik insanın beynini tırmalar.

13. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ................................................................................................................

#13 Volkan SARSAN, 26 Ocak 2014
    Son düzenleme: 27 Mart 2016
  14. Engin CÖMERT

Hepinize teşekkür ederim.
    Erkek üreme döneminde dişi kuşa seranat yaptığı için sanki konuşmaya daha yatkınmış gibi geliyor, o sebeple sormuştum. Ama konuşuyor diyenler var ben daha önce duymamıştım bunuda öğrenmiş oldum.
    Saygılar.

15. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Konuşmada erkek daha yeteneklidir,dişi kuş kapı zili gibi sesleri taklit eder.Fakat daha zorda olsa dişi kuşda konuşur.

16. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    benim erkek kuşum var ilk başta 3 haftada öğrettim ilk kelimesini sonradan açıldı 3 günde bi kelimeyi mırıldanıyo 2 haftada çok net söylüyo ama kuş 3 aylık olmadan önce konuşturmaya çalışınca strese giriyo insandan uzaklaşıyo diye biliyorum ? ve günde 50 kelime yeterli olur mu bilmem ama ben günde 15 dakika minimum tekrarlıyorum 2 haftada sonuç alıyorum :)

Sayfayı Paylaş