petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Kuşlar yuvalığa hiç ilgi göstermiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve justaspike tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. justaspike

justaspike New Member

Beğenileri:
    0
    Biri 100x50x50 biri de standart üretim kafesi olmak üzere iki kafesim var ikisindede yuvalık ve tünekler var. Kuşlarım 6-7 aylık en küçük. İki çiftimde birbirlerine kusuyor kaşıyor ve birbirleri ile ilgileniyorlar, birbirlerine ayak atıyorlar fakat yuvalığa hiç ama hiç girmiyorlar. Kuşları alalı 1 ayı geçti ileriki zamanlarda üremede bir sıkıntı olurmu?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kızışmadılarsa, eşleşmedilerse yuvalığa pek girmezler.
    Yuvalık içine talaşla beraber kabuk tarçın kırıkları koyulabilir çok az. Koku cezbedici olabilir. :)

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    her yanyana gelen kuş eş olmuş demek degıldır bazen 2 erkek bıle öpüsür yemkusarlar dişi ve erkegın kızgın olmaları şart resım atabılırsen ustalar bır baksın

4. Ediz Edizoğlu

Murat abi sen elbet bizden daha tecrubelisinde kizismasi sart degil . Benim disi 4 aylikti yuvayla ilgileniyordu suan kizisti hayla ilgileniyor hani yumurta ? :D

5. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    merak dan ilgilenıyordur yuvayla :) kızgın olmadan cıfleşme olmaz [MENTION=9274]Ediz Edizoğlu[/MENTION] resım ekle bır baksın ustalar :)

6. Ediz Edizoğlu

Murat abi dişi kuşun gagasi maviyken kiremit rengine dogru donuyo yani kizişiyo :D yuvaya giriyo kumlari desiyo ayaklariyla oturup kalkiyo bunlar neyin işaretcisi sen soyle ustam :) :)

7. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    ben usta degılım daha yeni kalfa oldum demi levent :)
    kalamar kemıgı tüketmeye başladı mı?
    kum ıstemıyor olabılır yuvalıkda :) talaş dene :)

8. Ediz Edizoğlu

Abi talaşda bit olur bide oyle urasmim ya :) Kalamar kemigi yokta gaga tasi var . Kalamar kemigi olmak zorundami ?

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kalamar kemiği kesinlikle olmalı ayrıca talaş düzenli temizlik yapılırsa bit yapmaz

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    ben kullanıyorum talaş allaha şukür daha hiç gormedım pit
    kalamar kemigi şart olmazsa olmazlar arasında yemıyorsa bıle mamaya rendeleyeceksin

11. Ediz Edizoğlu

Peki alirim petshoptan . Mamayi pazartesinden pazartesiye veriyorum uygunmudur ? Disim yemiyo ama erkek yiyor :D

12. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    şu an için yeterlı hafta bır ama arada meyve ve sebze de verebılırsın özellıkle salcalık kırmızı biber tavsıye ederım

Sayfayı Paylaş