Karadeniz Pet

Dişi kuşları katil sanırdım ama

prax

Meraklı Üye
Selamlar . Bi çift kuşumun 7 yumurtası var dı akşam baktığımda sabah bi baktım erkek kuşun ağız bölgesi kan . Yumurtalara baktım bir tane kalmamış. Yalnızca Dışarıya attığı 2 tane kırılmış yumurtayı gördüm. 1 inin oluştuğunu gördüm bıraksam onu da yicekti belki. Ne yapmam gerekir.
f17907bd85200bf699609404427c51ee.jpg
ca83c0585d38e652777f787eb4536c06.jpg
f84f75cf21bf7876f70d804a6934cb28.jpg
a7a3374faaa1547e4095cb8c3503890a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkek kusunuzu degistirmeniz gerek degismez boyle devam eder surekli yiyip durur

Prax Kardeşim merhaba, Eş tutmuş kuşu neden değiştiriyorsun. Yumurtlama bittiğinde babayı ayır, Anne pekala 3-4 yavruya kadar kendisi bakabilir veya 10 Çift kuşum var diyorsun bu çiftin yumurtalarını diğer eşlerin altına koyabilirsin. Hazır Eş tutmuş kuşu en olsam değiştirmezdim ancak karar yine de senin.

Prax Kardeşim merhaba, Eş tutmuş kuşu neden değiştiriyorsun. Yumurtlama bittiğinde babayı ayır, Anne pekala 3-4 yavruya kadar kendisi bakabilir veya 10 Çift kuşum var diyorsun bu çiftin yumurtalarını diğer eşlerin altına koyabilirsin. Hazır Eş tutmuş kuşu en olsam değiştirmezdim ancak karar yine de senin.

Dediğiniz mantıklı yumurtaları kırmadan önce erkeği ayırırım haklısınız

Aynen kardeşim, Baba fazla kızgın , tekarar çiftleşmek için kıracak sürekli yumurtaları. Bende de vardı eskiden bir tane baba, bu şekilde 5 yavru yumurtadan çıktıktan sonra annenin yem yemeye çıkmasını fırsat bilip takır takır gagalayıp öldürdü yavruları. Babayı ayır.

Aynen dostum katılıyorum sana. Birşey olduğu zaman eş kuşu değiştirmek en kolayı. Ama bazen Mustafa Bey gibi düşünüp çözümler üretebiliriz.

Erkek dişi ile ciftlesemedigi için kirmis kiskanmis ilgi görmediği ıcın bencede erkegi degistrme
ayir ve asla bu aşamada ki ciftlere mama verme geçmiş olsun çok uzucu bir durum

yumurtaların için üzüldüm bencede eş tutmuş kuşların ayırma sadece dişi kuşun yumurtlayınca erkeği hemen ayır dişi kendisi bakabilir yumurtalara erkeği ayırmasssan hep böyle kırar o kanın tadını almış artık :(

yumurtaların için üzüldüm bencede eş tutmuş kuşların ayırma sadece dişi kuşun yumurtlayınca erkeği hemen ayır dişi kendisi bakabilir yumurtalara erkeği ayırmasssan hep böyle kırar o kanın tadını almış artık :(

Acaba ayırdım diyelim. Her yumurta öncesi çiftleşme olmuyormu.

Geri