Karadeniz Pet

Dişi kuşta Yağlanma

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba dişi kuşumda yumurta var sandım ama 1 aydır bişi yok. Yuvalık 2 haftadır takılı değil artık dişi çıkmıyo kafesten çok kilo almış elime aldım bayadır ilk defa baya göğsü et :) uçurmaya çalışıyorum yükseği hedef alıyor ama çıkamıyor o kadar. Mümkün oldugunca uçmamaya çalışıyor. Ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_20180511_221744.jpg
    IMG_20180511_221744.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20180511_221639.jpg
    IMG_20180511_221639.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Düzenli olarak uçurursanız düzelecektir.Ayrıca yağ yapıcak yem vermeyin aspur gibi.

Uçtuğu zamanlarda kafesin kapısını kapatsanız bir müddet. Bu şekilde içeri giremeyecek ve biraz daha fazla uçacaktır. Yemine de dikkat edin.

Aspur vermeyin . Günlük olarak uçurun

Merhaba dişi kuşumda yumurta var sandım ama 1 aydır bişi yok. Yuvalık 2 haftadır takılı değil artık dişi çıkmıyo kafesten çok kilo almış elime aldım bayadır ilk defa baya göğsü et :) uçurmaya çalışıyorum yükseği hedef alıyor ama çıkamıyor o kadar. Mümkün oldugunca uçmamaya çalışıyor. Ne yapabilirim
Sizin kafese girmeyen serbest dolaşan kuş degilmi bu mama yi kesin yağsız tohum diyeti yapın sularına elma sirkesi koyun ve hareket etmesini sağlayın eğer yem çok tuketiyorsa gün de iki defa koyun yemliği önüne

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemini değiştir ak darı ver sadece.karisik yem verme bide günde an az bı yarım saat odanın içinde şal ucsun.bi ay içinde kendine gelicektir.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karışık yemi kesmeyin. Tek çözüm hareket etmesi. Alışkın olduğu diyete devam edin. Ayrıca suyuna 4 damla sirke katın. Geniş bir kafese alın ve kafesi tünek ve oyuncaklarla boğmayın.

Geri