Karadeniz Pet

dişi kuşu alıştırmak

Boncuk

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar 6 aylık erkek kuşuma evde olmayacağım için bir dişi alıyım dedim.dişiyi 2 gün önce aldım ama kuş benden çok korkuyor.kafese yaklaştımmı kafesin içinde kaçıcak delik arıyor.bu kuşu nasıl alıştırırım kendime.çok fıkı olmaya gerek yok korkmasın yeter.

dişi kuşunuz kaç aylık? ben yavru dişi almışım erkek diye. onu alıştırdım. çok sıkıfıkı değiliz ama oynuyoruz falan yani. ama ilk geldiğinde hiç korkmuyodu kafese yaklaşınca. ordan belliydi alışacağı.

disiler dogalari geregi korkak sinirli streslilerdir ese atiysan erkek senin le bagini keser ve disiye ilgisini gosterir disileri alistirmak cok zordur erkeklere gore isirmalari bagirmalari var insan dokunmaya korkuyor bence disiyi egitmeyin size tavsiyem :D

disiler dogalari geregi korkak sinirli streslilerdir ese atiysan erkek senin le bagini keser ve disiye ilgisini gosterir disileri alistirmak cok zordur erkeklere gore isirmalari bagirmalari var insan dokunmaya korkuyor bence disiyi egitmeyin size tavsiyem :D

ooo hem de ne bağırmak, ne ısırmak... benimki yine yumuşak ısırıyo ama bazen de çok acıtıyor. cii cii cii diye cırlayışı var of! atarlı. neye kızıyorsa durupdururken? :) benim dişi kuşum evdeki aynaya kustu. bu normal mi? dişi kuş da eşine kusar mı?

erkek 6 dişi 2.5 aylık.aralarında bir sıkıntı yok.erkek bana hala geliyor ediyor.ben halimden memnunum.şu korkusu geçerse sıkıntı yok :D

Yeni bir bilgi daha ogrendim sayenizde. Benim aldigim yavru muhtemelen disi. Ceresi beyaz, bejimsi, ayak parmaklari arasinda renklenme yok. Daha 40-45 gunluk. Anlamak icin erken olabilir gerci ama davranis bicimleri de yukarida tarif edilenler gibi. Mesafeli bir iliskimiz var :)

Benim bi kaç tanidigim var erkek kuşa eş alan
Kuş ilk etapta dişiye merak saldi ama kisa sürede sahibiyle eski sicak ilişkisine geri döndü
İlk zamanlar diger kuşla anlaşabilmek için uzaklaşiyor gibi görünürler ancak sonra eski hallerine dönerler
Hatta eşini de konuşmaya aliştiran kuşlar duydum

Şimdi insanlar daha bilinçli,, kuşu ömür boyu yalnizliga mahkum etmeyip eş aliyorlar artik
Eskiden yapayalniz yaşayip ölüyordu hep kuşlar

Bir de dişi kuşun erkekten daha cana yakin oldugunu söylerler hep duydugum

Geri