Karadeniz Pet

dişi kuşu kızıştırma

Alihan Didinir

Yeni Üye
arkadaşlar dişi kuşumu kızıştıramadım bir türlü erkek kızgın tellerı gagalıyor kıza ayak atıyor ancak kızda hiç bir numara yok ayak atınca gagalıyor ne yapmam lazım artık çiftleşsinler istiyorum nasıl kızıştırabilirim

Yumurta maması verirseniz kızıştırıcı etkisi olur ne zamandan beri beraberler

Nijer haftada bir yarım çay kaşığı (yazın verirken dikkatli olmak gerekir fazlası yağlanma ve zamansız tüye girmelerine neden olabilir),havuç,yumurta maması verilebilir.

Bugun erkek ustune cikti hemen cirpinarak kurtuldu bir daha cikti 1 dakika kadar coftlestilir sonuc gelirmi acaba

Gozunuz aydin, insallah devami gelir. Kafeste yuvalik takili mi?

Takili ustat ama kiz cok hareketsizlesti hazir mama alip versemmi acaba

Ustatlarin dedigi gibi haftada iki kere havuclu yumurta mamasi verin. Haftada iki kere de vitaminli su verirseniz faydasi olur. Kafeste kus kumu, kalamar kemigi vs eksik olmasin. Yuvaligin icindeki folluga elinizin ucu kadar hamster talasi koyun, bir de ufak bir dal dari koyun follugun icine. Fazla rahatsiz etmeyin, kendi hallerine birakin.

Ben hamster talasi kullaniyorum, sanirim forumda ki tecrubeli ureticiler de ayni talastan kullaniyorlar. Kum hic denemedim.

Ben hamster talaşı koydum hepsini yuvadan attı şuan boş kendisi çar çöp topluyup koyuyor inatçı kız :D

aahahah üstat almaya gerek yok o zaman :D :D kumları atarsa buda halleder öyle bişeyle

Ustat folluga benim kum verdiler kum koydu zarari olurmu
Kum koyma. İlk iki kulukçada kum koydum kursağı dolu yavrular sebepsiz öldüler. Sonraki kuluçkalarda aşağıdaki talaşı koydum %100 verim aldım. yumurta gelmeden kumu değiştir bence.

PetShop_6934671.jpg

Talas koyduktan sonra disi kus kendi dekorasyonunu yapar. Bir disi kusum talaslari kemirip kucuk parcalara ayirmayi seviyor, bir digeri fazlasini yuvaliktan disari atar vs.

Hayırlı olsun çiftleşmelerine sevindim inşaallah sağlıklı yavrular alırsınız