Karadeniz Pet

Dişi kuşu yeni aldım ama :)

• Konbuyu başlatan Oğuzhan Çelik
  • Başlangıç tarihi
O

Oğuzhan Çelik

Guest
Dişi kuşu erkek kuşumun yanına yeni aldım sanki 1 senedir eşlermiş gibi anlaştılar vede birbirlerine kur yapıyolar dişi kuş kafasını yumurtalıktan içeri sokuyor :) cok sevindim

Dişi kuşu erkek kuşumun yanına yeni aldım sanki 1 senedir eşlermiş gibi anlaştılar vede birbirlerine kur yapıyolar dişi kuş kafasını yumurtalıktan içeri sokuyor :) cok sevindim
Maşaallah kuşlarınıza. Ben de erkeğin yanına dişi aldım. Bugün 9 ya da 10. günleri. Hiç problem olmadı öpüşüyorlar kaşınıyorlar. Ama dişi yuvaya ilgi göstermedi zaten daha erken :) Yuvaya talaş koydum ve içine biraz da çubuk tarçın attım. Koku ilgisini çekebiliyor tavsiye ederim. İnşallah yavru alırsınız.

beyler bişi sorcam ben muhabbet kuşunu alalı 2.5 ay oldu dişi ama halen adam akıllı alışamadı. dışarı çıkardıpımda sabit bi yerde duruyo bana gelmiyo baya ilgileniyorum needen olabilir bilgili kişilere benziysounuz o yüzden sordum .

beyler bişi sorcam ben muhabbet kuşunu alalı 2.5 ay oldu dişi ama halen adam akıllı alışamadı. dışarı çıkardıpımda sabit bi yerde duruyo bana gelmiyo baya ilgileniyorum needen olabilir bilgili kişilere benziysounuz o yüzden sordum .
Kardeşim kuşun aldığında kaç aylıktı. Dişi zaten erkeğe göre zor alışır. Bir de yaşı büyükse daha da sıkıntı. Kuşu eline alma. Kafesindeyken ellerini göster ve yumuşak sesle konuş. Daha sonra eline yem koyarak yavaşça kafese uzatıp elinden yem yemesini sağlayabilirsin. Sonrasında parmağını karnına doğru götür ve elime gelmesimi sağla. Biryerde sabit bekliyorsa ya hastadır yahut yerine ve sana alışamamıştır. Ama fotoğrafını atarsan daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz. Dediğim gibi yavru olmayan kuşun alışması ve eğitimi daha zordur. Ama her işin başı bismillah ve sabırdır... :)

Valla ben dişiyi alalı 1 saat olsu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:07 -->-> Daha önceki mesaj 15:05 --

Aynen katılıyorun dişi zor alışıyor erkek alın yavru alışır size en kusa süredw

VALLLA ALIRIMDA KARDEŞ BU KUŞU NAPCAM ? PETSOPCU DEİŞ ETMİYO MK ALANDA YOK :d

Kardeş sen daha ne istiyorsun baya alışmış kul. Öyle bi dedin ki kuş tamamen uzak duruyo sandım :) :) :) iyi ilerleme var çoğu kişi.bu aşamaya bile gelemiyor. Bunlar köpek değil ki her çağırdığında gelsin :) Sabırla devam et

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi a-->-> Yeni yazılan mesaj 15:12 -->-> Daha önceki mesaj 15:10 --

@lazbela kardeşim küfür ve argo kullanmasak daha iyi olur. Kısaltması da olsa küfürsür. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
:d MUTLU OLDUM ŞİMDİ :d PETSOPCUDA ÖLE DEDİ AMA SABIRSIZIM NEYSE ÇOK SAOLUN TŞKLR

Geri