Karadeniz Pet

Disi kusum aşırı kaşınıyo Yardım Lütfen ?

murat37

Meraklı Üye
Dişi kuşum bu aralar aşırı kaşınıyo şampuanla yıkadım gene geçmedi yuvada yumurtası var oraya bile zor girip yatıyo lütfen yorumlayın ?

Kuşun kanat altlarına, göğsüne bit ilacı sık gözüne gelmesin

İyi Günler Murat Bey,

Öncelikle kuşunuzu asla elinizle yıkamayın, kuşunuzda bit ve pire oluşumuna karşın (kanat altları ve yuvalığı) kontrol ediniz...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
Sampuanla yıkamak mi yok artık belki de o kasindirmistir kuluckadaki kuşa banyo verilmez kuluçka için tüy dokmustur ve kuluckada olan disiler az çıktığı için çok kasinir

Öncelikle kanat altları kontrolü yapınız, daha sonra varsa ilaç kullanabilirsiniz, yoksa kuşunuza asla müdahale etmeyiniz aksi takdirde kuluçkadaki kuşa su ile müdahale edilmesi durumunda kuş kuluçkadan kalkar ve yatmaz...

Son düzenleme:
fısfıs almıştım taa 4-5 ay oldu onu sıktım ama fayda etmiyo hala kaşınıyo dün akşamda sıktım 3-4 defa zararı olurmu kuluçkaya

fısfıs almıştım taa 4-5 ay oldu onu sıktım ama fayda etmiyo hala kaşınıyo dün akşamda sıktım 3-4 defa zararı olurmu kuluçkaya

Zarar verme ihtimali olabilir, kuşunuzun sıcaklığını düşürmüş olabilirsiniz, bu nedenle kuşunuza müdahale etmeyiniz...

Olan olaylardan sonra sansa kaldı zaten benim kuluçka 1 gün yatmadı demiştim yatıyo ama doluyamı boşamı belli değil normalde ne kadar arayla kuluçkaya yatıyolar muhabbet kuşları kaç ay arayla

Muhabbet kuşları uzun süreli yumurtlayan kuşlardır, siz bir dahaki kuluçkasına asla müdahalede bulunmayınız...

bi takım tecrübe diyelim kaybetmekte var kazanmakta hayırlısı olsun

Geri