Karadeniz Pet

Dişi Kusum cifleşmek istiyor erkek pek yanasmıyor yardımcı olurmusunuz

Emre oduncu

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar dişi kuşum kuyrugunu kaldırıyor ama erkek pek yanasmıyor ötüyolar kuyrugunu kaldırıyo ama erkekde bi icraat yok arada bi bırbırlerıne gagalarını vuruyolar erkek kuşumun kızışıp kızışmadıgını soyleyebilirmisiniz fotolar koyacam
bide dişi kuşum pek kafese alışkın değil hep dışarada durdu sadece uyuması ıcın koydum dışarı cıkmak istiyo sureklı bu bı sorun olurmu. Ayriyetden dişim benim elime gelip kuyrugunu kaldırıyo v şeklıne geliyo. Sularında avisol vitamin takviyesi yeminde kızıştırıcı yem karıştırdım yavruluk koydum bugun.Dişi kuşum erkeğe alıştı gibi erkegin kafasını felan kasıyo gagasını acmaya uraşıyo yem vermesini istiyor galiba erkek kuşum bunlara karsılık vermıyo ama dışarı cıkardıgımda dişinin peşinden ayrılımıyor.Bide arada kavga ediyolar gagalarını bir ya da iki kere bırbırlerıne vuruyolar sonra ayrılıyolar fazla kavga etmiyolar. bilgilerinize ihtiyacım var ilk defa cift besliyorum dişim 6 aydır bende erkek 1.5 hafta oldu.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

vcbnp.jpg

vcbpy.jpg

vcbql.jpg

vcbrf.jpg

Ayni sorun bendede var erkekte iş yok. Ayrica o nasil bir yuvaliktir kafes kadar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkek kuş geleli daha yeni olmuş. Biraz sabredin, ayrıca kafesten büyük yuvalık yapmışsınız dişi kuş yumurtladığı da sıcak tutmak için çok yorulacaktır. Ayrıca kuşları salmayın çiftleşmelerini istiyorsanız

aynen yeni olduğu için birde acemilikten olabilr

birde çifleşmelerini istiyorsan dışarıya çıkarma ama kesinlikle çıkarma

bi sorun olmaz demi dışarı cıkarmazsam dişim cunkü cok hırcınlaşıyor kafesın tellerini kemiriyor

yok sorun olmaz 2 side kuzışık

Tavsiyem Kuşları dışarı sanmayın kafede kalsın aynı sorun bende de vardı zamanla hallerde hatta suan yumurta üstünde zamana bırakın ve elinizden geldiğince rahatsız etmeyin yumurta manasına eksik etmeyin

teşekkür ederim hepinize yardımcı oldugunuz icin yavruluguda geniş olmasını istedim ısıtma sorunu olmucak petegin dibinde duruyor icinde rahatca haraket etmesini istedim

Sana erkek kus satabilirim eger disi kusunda bi degisiklik olmazda halen ciflesmek isterse 1 haftada vercegim erkek ciflesmezse kusu geri verir parani geri alirsin. Okadar duz duvara tirmanan bi jus. Benimde diside is yok :-D

Geri