Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Çıldırmış Gibi

• Konbuyu başlatan Bandit
  • Başlangıç tarihi
B

Bandit

Guest
Arkadaşlar işten eve geldim şimdi 2 hafta önce 8 aylık erkeğimin yanına aldığım dişi kuşum(2aylık) 2 haftadır çok sessiz sakin uysal güzel anlaşmasına rağmen şuan çıldırmış gibi kafes içinde dengesiz şekilde uçmaya çalışıyor kendini ordan oraya çarpıyor ve sürekli kafası öne arkaya sağa sola hiç durmadan dönüyor delirmiş gibi,kanadınıda vurmuş sanırım biraz kanlanmış.Dışarı saldım yine aynı dengesiz şekilde uçup sağa sola çarpıyor kafası hiç durmadan hareket ediyor.Saatlerdir araştırıyorum hiç bişey bulamadım kızışmış olabilir yazıyo bazı yerlerde ama bu sanki farklı bişey erkeği bile korkutuyor kafeste.Şuan ışıkları söndürdüm karanlıkta biraz sakinelmiş gibi ama neden böyle yapıyor ne yapmam lazım gecenin bu saatinde hiç bişey gelmiyor elimden bi cevap bulamadım lütfen yardımcı olun.

Fotoğraf yada daha sağlıklısı hem fotoğraf hem de video ekleyebilirsen bilenler daha net birşeyler söyleyeceklerdir. Umarım sorun teşkil edecek bir durum değildir.

Şansıma şuan sakinleşmiş ve kafasını arkaya gömüp uyumaya başlamış foto video yu o korkuyla akıl edemedim ama aynen anlattığım gibi hareketler yapıyordu,olan kanadına oldu sanırım inşallah kırmamıştır :(

küş bir şeyden ürkmüş ola bilir bir kreşinde bir yerde okuduydum bazı yediği besinlerde enerji patlaması yapıyormuş viamin felan vs verdiyseniz olabilir aklıma bi bu geldi foto video olsa daha iyi olur

20140621 124256 - YouTube

Çrpınması deli gibi uçmaya çalışması dün gece ışıkları kapattığımda dediğim gibi kesildi ama yukarıdaki video da da gördüğünüz gibi kuşum sürekli kafasını arkaya çevirip duruyor hiç durmadan sürekli sürekli bu haraketi yapıyor sanki tik olmuş gibi. Ne olabilir ne yapmam lazım?

Sakinleşmesi için papatya çayı verebilirsin. Bir cezvede suyu kaynat. Ardından ocağı kapat. Suyun içinde bir poşet papatya çayı at. 5 dakika beklet. Soğuduktan sonra suluğun yarısına su, üstüne de yarım çay bardağı papatya çayını koy. 2-3 gün devam et.

Geri