petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi kuşum erkek kuşumun tüylerini yoldu tecrübeli arkadaşlar bakarmısınız!!!

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve sedam tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar daha önce dişi kuşumun kızışıp kızışmadığını öğrenmek için tekrar konu açıp yardım almıştım. erkek kuşum kızıştı fakat dişi kuşum kızışmamıştı havuç denedim kızışmaya başladı fakat dişi kuş çok fena. erkek kuşla araları çok iyi ama erkek kuş nezaman çiftleşmek için yanaşsa dövüp atıyo aşağı. son zamanlarda daha çok sinirlenmeye başladı erkek kuş yaklaştıkça kanadını tutup bırakmıyo kafesin içinde bi o tarafa bi bu tarafa dövüyo erkeği. birkaç gün önce sabah baktım erkek kuşumun iki uzun kuyruğu kopmuş bu sabah ta kalan tüm kuyruklarının koptuğunu gördüm. kafesin içinde dişi kuşun bir iki tüyü var ama erkek kuşun bir sürü küçük tüyleri var bunları dişi kuşun yaptığını düşünüyorum ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz. erkek kuşun şu anda hiç kuyruğu kalmadı kanatları kuyruktan uzun :eek:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:01 --

arkadaşlar bilen yok mu ya ayırayım mı dişiyi verip başka mı alayım lütfen yardımcı olun

2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz tüye girmiş olmasın ?

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    kuşlarınızın fotoğrafını paylaşabilir misiniz ve yuvalık takılı mı?

4. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    tam anlamadığım için bilmiyorum ama kanadından kuyruğundan tutup bırakmadığını gördüm bir iki defa oda çok sinirlenince yapıyor başlıyor dövmeye. çünkü erkek kuş 5dakka dursa 5dakka durmuyor günün yarısını çiftleşmeye çalışmakla geçiriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

yuvalık takılalı 3ay olacak nerdeyse

bu havuç vermedeen önceki fotoğraf

buda havuçtan sonraki

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşunuz epeyde kızışmış çokta güzel bir çift maşaallah acaba rahatsız edip stres mi yaptırıyorsunuz dişiye

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    erkek pasif kalmış demekkı bence degıştırın başka bır erkek alın once erkegi kafese koyun bır gun sonra dışıyı yanına atın

#7 murat DEMİR11, 27 Aralık 2014
    Son düzenleme: 27 Aralık 2014
  8. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Bencede murat abinin dediğini uygulayın

9. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlar oturduğumuz yerde koltukların hemen yanında duruyorlar çokta korkaklar kafesin yanıan gidince hemen kaçışıyorlar özellikle dişi kuş öyle. bide ilgileniyorum arada bilemedim hiç bakmamamak mı lazım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:26 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

aslında erkek kuş her yolu deniyo ama yinede sonunda dayak yemekten kurtulamıyo. birde dün dişi kuşun iki defa çiftleşme pozisyonu aldığını gördüm ama bir saniyelik birseydi pozisyonu aldı bi saniye sonra hemen dövmeye başladı. erkek kuş yem kusuyo onları kabul ediyo ama çiftleşmek istemiyo kuşlarıma bişey olmasın da :(

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    erkek kuşların kaderı boyle dayak yıyecek ve bekleyecek mecburen sonunda ıkna eder dişiyi

11. sedam

sedam New Member

Beğenileri:
    0
    peki kafesin üzerine tül örtsem kendilerini daha güvende hissederler mi belki ozaman dişi de strese girmez . yada yanlış mı olur böyle bişey

12. Wellensittich

Beğenileri:
    1
    O gaga tasini nasil sabitledin kafese ? bendede var ondan kafese sabitlemek icin üzerindeki demirler yetmiyor :p

Bu arada o gaga tasimiki ? Yoksa baska birsey mi ?

13. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    tül tavsıye etmem atakları cok takılıyor tüllere bence hıc ellemeyın bekleyın sadece

Sayfayı Paylaş