petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Kuşum Hasta Resimli Acil !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berat Yarar tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Berat Yarar

Dişi kuşumda bugün bir farklılık vardı hiç kaşınmayan kuşum bugün bir yerlere gözünü sürtüyordu akşam bir gözünün hiç açılmadığını sürekli kapalı olduğunu farkettik acaba sizce neyi olabilir biz çok endişeleniyoruz tam da erkekle kaynaşmaya başlamışlardı .

Fotoğraflar :

arkadaşlar lütfen acil bir şey söyleyin çok endişeleniyoruz.

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Ya erkegin gagasi geldi yada kasirkenmi oldu acaba gecmis olsun

3. Berat Yarar

ne olduğunu gerçekten bilmiyorum sadece bugün kaşınmaya başladı gözünü kafese sürtüp duruyordu ben böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim.

4. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Vetenire gotur iyice migrop kapmasin

5. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaş , resim net görünmüyor göz çevresindeki tüyler ıslak kıvamını almış gibi mi ? tüysüzmü ?

6. Berat Yarar

Ezel abi tüyleri ıslak degil gözü kapandı açmaya çalıssa yarısı bile acılmıyor acıldıgında içine baktım gözünün içi sulu abicim lütfen yardım et ne yapmam lazımsa söyle ailecek cok uzuluyoruz kuşlarımızın haline

7. jackaltr

jackaltr Guest

göz çevresindeki tüyler dökülmüş ..

8. Berat Yarar

Dökülme degil kapanınca öyle oldu birde resim biraz net degil ondan kaynaklanıyor gözü tamamen kapalı açmaya çalısıyor ama az açılıyor birde saglam gözü diger gözüne oranla epey bir küçük rahatsız olan gözü epey şiş

9. Ezel ALBAYRAK

Beğenileri:
    0
    muhtemelen tek göz hastalığı , herkes pek çok ilaç kullanıp geçirdiğini söylüyor ve

öneriyor lakin benimde başıma geldi kendi kullanmadığım birşeyi tavsiye edemem ben

terramycin göz melhemiyle 3 günde geçirdim daha sonra ılık çay ile 1 kere göz çevresini

temizleme yaptım akışına bıraktım şuan gayet iyi ve göz çevre tüyü çok güzel,

benimkininde gözü kapandı yakından bakınca çapaklanma olduğunu farkettim ılık su ile

sildim açtı gözünü. sende bir kontrol et bakalım.

tek gözde sulanma (resimli) : Zoonoz Hastalıklar

Göz nezlesin tetra250 sonuç alamadım fikriniz : Üst Solunum Yolları Hastalıkları

10. Berat Yarar

Bizimkisi çapaklanma degil akıntı gibi birde terramycin göz merhemini nasıl kullanacagım

11. Tevfik AKTUNÇ

Daha önce böyle bir hastalık başıma gelmedi. Ezel baştan sona kadar anlatmış kremi etrafına süreceksin galiba? Bu arada hint bülbüllerinden anlamıyorum inan :)

12. Berat Yarar

Tamam sagolasın ustam gözünün tamamı kapalı gözü şiş biçimde ne oldu bu kuşa gerçekten cok uzuluyorum

13. Tevfik AKTUNÇ

Veteriner'e götürmeni tavsiye ederim.

14. Berat Yarar

Ne kadar ücret alıyorlar?

15. Nejdet ODABAS

Beğenileri:
    0
    Gecmis olsun...Keskem yardimim olsa arkadaslarin dedigi gibi tek care veteriner.

16. Ezel ALBAYRAK

Beğenileri:
    0
    Gözlerim bozulmadıysa resimdekiler zaten muhabbet kuşu .

@Berat; gözünün etrafına süreceksin bence sen şimdi yola koyul nöb.ecz. bul al o

kremi 2 tl bişi..

Terramycin göz merhemi , Terramycin deri merhemi olarak 2 çeşit bu krem

göz olanını al yarında bildiğin çay la temizle gözünü ve kenarını peçeteyle

sıcak olmayacak çay.

Hade geçmiş olsun hayırlı akşamlar.

17. Tevfik AKTUNÇ

PM de sordu.

Sayfayı Paylaş