Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Hasta Resimli Acil !

• Konbuyu başlatan Berat Yarar
  • Başlangıç tarihi
B

Berat Yarar

Guest
Dişi kuşumda bugün bir farklılık vardı hiç kaşınmayan kuşum bugün bir yerlere gözünü sürtüyordu akşam bir gözünün hiç açılmadığını sürekli kapalı olduğunu farkettik acaba sizce neyi olabilir biz çok endişeleniyoruz tam da erkekle kaynaşmaya başlamışlardı .

Fotoğraflar :

arkadaşlar lütfen acil bir şey söyleyin çok endişeleniyoruz.

Ya erkegin gagasi geldi yada kasirkenmi oldu acaba gecmis olsun

Vetenire gotur iyice migrop kapmasin

Arkadaş , resim net görünmüyor göz çevresindeki tüyler ıslak kıvamını almış gibi mi ? tüysüzmü ?

Arkadaş , resim net görünmüyor göz çevresindeki tüyler ıslak kıvamını almış gibi mi ? tüysüzmü ?

Ezel abi tüyleri ıslak degil gözü kapandı açmaya çalıssa yarısı bile acılmıyor acıldıgında içine baktım gözünün içi sulu abicim lütfen yardım et ne yapmam lazımsa söyle ailecek cok uzuluyoruz kuşlarımızın haline

göz çevresindeki tüyler dökülmüş ..

Dökülme degil kapanınca öyle oldu birde resim biraz net degil ondan kaynaklanıyor gözü tamamen kapalı açmaya çalısıyor ama az açılıyor birde saglam gözü diger gözüne oranla epey bir küçük rahatsız olan gözü epey şiş

muhtemelen tek göz hastalığı , herkes pek çok ilaç kullanıp geçirdiğini söylüyor ve

öneriyor lakin benimde başıma geldi kendi kullanmadığım birşeyi tavsiye edemem ben

terramycin göz melhemiyle 3 günde geçirdim daha sonra ılık çay ile 1 kere göz çevresini

temizleme yaptım akışına bıraktım şuan gayet iyi ve göz çevre tüyü çok güzel,

benimkininde gözü kapandı yakından bakınca çapaklanma olduğunu farkettim ılık su ile

sildim açtı gözünü. sende bir kontrol et bakalım.

aldığım sonuçları iletmek için yazıyorum.

tavsiye üzerine 2 gün vitamin 1 gün prebiyotik (yoğurt suyu) kullandım. hipradoxi adlı etken maddesi doksisiklin olan ilacı aldım. kullanmaya başladım. gözle görülür düzelme var. yaraları azaldı. şu an sadece dökülen tüylerinin olduğu bölge açıkta. hatta yaraları yok gibi birşey. kuluçkaya tekrar yatmaya başladı. inşallah diğer çiftimden de iyi sonuçlar alırım.

tek gözde sulanma (resimli) : Zoonoz Hastalıklar

Göz nezlesin tetra250 sonuç alamadım fikriniz : Üst Solunum Yolları Hastalıkları

muhtemelen tek göz hastalığı , herkes pek çok ilaç kullanıp geçirdiğini söylüyor ve

öneriyor lakin benimde başıma geldi kendi kullanmadığım birşeyi tavsiye edemem ben

terramycin göz melhemiyle 3 günde geçirdim daha sonra ılık çay ile 1 kere göz çevresini

temizleme yaptım akışına bıraktım şuan gayet iyi ve göz çevre tüyü çok güzel,

benimkininde gözü kapandı yakından bakınca çapaklanma olduğunu farkettim ılık su ile

sildim açtı gözünü. sende bir kontrol et bakalım.

tek gözde sulanma (resimli) : Zoonoz Hastalıklar

Göz nezlesin tetra250 sonuç alamadım fikriniz : Üst Solunum Yolları Hastalıkları

Bizimkisi çapaklanma degil akıntı gibi birde terramycin göz merhemini nasıl kullanacagım

Daha önce böyle bir hastalık başıma gelmedi. Ezel baştan sona kadar anlatmış kremi etrafına süreceksin galiba? Bu arada hint bülbüllerinden anlamıyorum inan :)

Daha önce böyle bir hastalık başıma gelmedi. Ezel baştan sona kadar anlatmış kremi etrafına süreceksin galiba? Bu arada hint bülbüllerinden anlamıyorum inan :)

Tamam sagolasın ustam gözünün tamamı kapalı gözü şiş biçimde ne oldu bu kuşa gerçekten cok uzuluyorum

Gecmis olsun...Keskem yardimim olsa arkadaslarin dedigi gibi tek care veteriner.

Bu arada hint bülbüllerinden anlamıyorum inan :)

Gözlerim bozulmadıysa resimdekiler zaten muhabbet kuşu .

@Berat; gözünün etrafına süreceksin bence sen şimdi yola koyul nöb.ecz. bul al o

kremi 2 tl bişi..

Terramycin göz merhemi , Terramycin deri merhemi olarak 2 çeşit bu krem

göz olanını al yarında bildiğin çay la temizle gözünü ve kenarını peçeteyle

sıcak olmayacak çay.

Hade geçmiş olsun hayırlı akşamlar.

Geri