Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Hastamı Yoksa Yavrulayacak mı?

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Çek takım kuşlarım dan erkek olan hiç bir yerde durmuyor ve hep ötüyor yani hep aktif dişi olan kafese yaklaşınca folluğa giriyor ve fazla hali yok gibi son zaman fark ettim de ne zamandır sulu dışkısı da yoktu fotoğrafları da atıyım sırtının altında şişlik var sanki

Birde dişinin alt türleri çok dağınık erkeğin ise düzgün neden böyle ?

NbVdGa.jpg

kYra0q.jpg

Buda Tüyleri

aBqag4.jpg

kıçta açılma yok hasta gibide görünmüyor ustalar daha iyi bilir tabi :)

Peki Tüyleri Neden Bozuk ? Az önce Sulukta az boşluk var erkek oradan kaçmış kapılarda açık kaçıyordu az daha kordum :D

tüye girmiş olabilir malum benim kuşlarda öyle tüyleri çok dökülüyor yenisi çıkacaktır kışlık tüyleri onların :) yuvalığı kemiriyor galiba dişi fotoğraflarda yuvalıkla ilgisi nasıl?

Ben kafese yaklaşınca yuvaya giriyor normalde eşiyle birde bu gün ballı kraker ve kalamar kemiği aldım ve dışkıları çok değişti fotolar

gLlG2b.jpg

Z1NqMz.jpg

üstteki dışkı ishale benziyor o dişinin galiba birde dişinin poposuna dışkı yapışmış fotodada görünyor bi bakın bakalım dışkı yapıştıysa ishal tedavisine başlayın

Az önce Elime Alim Dedim Yakaladım parmağımı 3 kere Isırdı sonra bıraktım ama baktım fazla bir şey yok poposunda dışkı sadece tüylerine yapışmış ve dişi yumurtlayacak gibi.

bişi olmaz ya ısırsın acıtmaz fazla :D bakın poposuna açılma varsa birde hafif deyin şişlik varsa gelsin yumurtalar dışkısıda büyümüş gibi birde yem yiyormu kuşunuz yem yemesinde sıkıntı varmı

poposunda açılma var ama ellemedim yemi eşi veriyor hiç yem yerken görmedim kuşlardan baya anlayan arkadaşlarımda bu 1 haftaya yavrular demişti. birde acıtmaz demiştin koparıyordu az daha :D

Son düzenleme:
Geri