Karadeniz Pet

Dişi kuşum kalamar kemiğini çok yiyor neden?

mstf34

Yeni Üye
Arkadaşlar bir çif kuşum var nerdeyse bir günde bir kalamar kemiğini bitirmeye başladı dişi arada yuvalığa girmesede kafasını sokup kazımaya çalışıyor ikisinin arasında bir bağlantı var mı acaba eskiden yuvalığa ilgi duymazdı kalamarıda az yerdi

Dişiler yumurta yapacakları zaman kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamak için kalamar kemiğini fazla tüketmeye başlarlar. Yuvalığa ilgi duyması da yumurta habercisidir.

Peki ben yeni kafes alacagim bu gün 80*35*37 ölçulerinde çif hane kafes fakat ben ayırma aparatını çıkarıp kullanmak istiyorum acaba kafes değişimi ya da kafesin biraz büyük olması sıkıntı olur mu

Kafes buyuk olursa iyi olur lakin kafes yuvalik degisimi olumsuz etkileyebilir ilgisini kaybedip basa donebilirsiniz bir uyum sureci gerekebilir yumurtlayacagini dusunuyorsaniz degisim yapmayin derim karar sizin

Yeni kafeste yuvaligin yanından dahi geçmez.

Peki zamanla alıştıktan sonra tekrar ilgi duyar mı yuvalığa
Mutlaka duyacaktır.
Fakat bunun süresini tahmin etmek biraz zor.
Eğer yer değişikliğinden dolayı bir daha yuvaya ilgi duymaz olsalar idi kimse satın aldığı kuşu üretemezdi.

Mutlaka duyacaktır.
Fakat bunun süresini tahmin etmek biraz zor.
Eğer yer değişikliğinden dolayı bir daha yuvaya ilgi duymaz olsalar idi kimse satın aldığı kuşu üretemezdi.
Zaten kısa bir süre içinde taşınma durumumuz var o yüzden şimdiden kafesi değiştiriyim hiç yoktan kafes ortamına uyum sağlarlar zamanla olur inşallah

Geri