Karadeniz Pet

dişi kuşum kötü

gurcan38

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşum daha da kötüleşti mantar falan değil cere ve gagada yavru besliyor kalıntılar var. ama dünden beridir yavrulara bakamıyor minik ölmüş 2 haftalık yaşıyor ama muhtemelen ona da bakamayacak erkek kuş hiç ilgilenmiyor. lütfen üstadlar yardımcı olsun beyaz dışkısının sebebi nedir. sanki yumurta oluşmamış onuda dışkı olarak atmış gibi. fotoğrafa bakın kaka değildir özellikle belirtiyorum. avisol verdım gagasını veresini temizledim kafes dibine koydum öylece gözü kapalı uyur gibi duruyor. iyileşir mi?

allah alllaahh bu nedir yaa mantara benziyor ama kan toplamış gibi korkutmak istemem ama durum vahimm yem yiyebiliyor mu kuşunuz yiyemiyrsa şırıngayla beslemek gerekirr. allah yardımcınız olsun :(

Arkadaşlar dabah kuşum ölmüş.

Şimdi çok önemli bir konu var erkek yavruyu beslemez diye düşünüyordum ama baktım sabah besliyor aslan parçası yavruyu erkek beslemeye devam edermi ?? Petshopa bırakacaktım ama ordada altına koyulan anne istemez öldürür hazır baba besliyor diye vermemeyi düşünüyorum

Dişi için de Mantar değil forumda benim açtığım konulara bakın ilk açtığım konularda dişi kuş cere rengini soruyordum hep genetiği bozuk bile denildi ama 2 kez kuluçkaya yattı maaşallah.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:17 -->-> Daha önceki mesaj 07:02 --

Bakın buradaki dişi de benimki gibi facebooktan buldum eger buradaki bir arkadasınsa affola örnek vermek için koydum

y3upymeb.jpg

geçmiş olsun üzüldüm erkek beslemeye devam edecektir muhakkak

vitaminini eksik etmezdim eğer bir sorun olsa erkekte güme gider diye düşünüyorum erkek zımba gibi maaşallah. ya ben fazla anlamam ama bilenler beni bilgilendirsinler. dişi vücudu yumurta üretti yumurta oluşmadı içeride onu zehirledi. çok kötü görüntüydü fotografını çekmedim. 1 tanesini çektim yuvanın içinde 20-30 tane böyle olduğunu düşünün. beyaz beyaz kaka değil. tecrübeliyimde ilk kuluçkasında hiç böyle birsey olmadı arada bir pislerdi temizlerdim.

Gagada İltihap Vardı Sanırım. Geçmiş Olsun İnş Erkek Bakmaya Devam Eder

arkadaşlar özellikle söylüyorum dişim 6 aylıktan itibaren gagası hep böyleydi. iltihap falan yok dışkısında acyiplik vardı sanki yumurta üretememişte o içinde zehirledi zamanla sanırım. varmı böyle birsey basına gelen.

bu arada erkek kuş kesinlikle beslermi acaba 2 haftalık daha yeme düşmesine 2 hafta var bırakmaz beslemeyi değilmi

sanki erkek kuşla buyuk bir kapişma olmuş gibi duruyor... geçmiş olsn...

yok kesinlikle çok iyi besliyordu erkek. son 1 haftada çok şişmanladı hantallaştı yavaş yavaş oldu son 2 günde yuvaya girmez oldu 1 haftalık yavru öldü bakımsızlıktan 2 haftalık beyaz tüyleri çıktı o hayatta inşallah yaşar. su veriyorum bende ara ara şırıngayla ama baba beslemesi önemli

bu dışkının sebebi neydi bunu öğrenmem lazım ??

yuvanın içi bunlarla doluydu yumurta yapamadı bünye kaldıramadı mı?

o tur kapişmalari bazen mutluk tan yapiyolar miş diye duydum ben.

Evet doğrudur

Arkadaslar resim hakkında yorumu olan var mı?

...

ben bu beyaz dışkı olayını iyi araştırdım böbrek yetmezliği kardeşim benimde dişi kuşum böyle öldü maalesef kurtarılması güç tabiki ustalar iyi bilir ama benim düşüncem bu

Doğru düşünüyorum demekki yazık kuşum kaldıramadı en don 7 yumurta yapmıştı :( petshoptal aldım sevmiyordum çok yabaniydi de yinedegüzel bir yavru verdi bana (profil resmim) 2. Side inşallah yaşarda güzel anarım yavrusu kaldı öylece içim burkuldu

Geri