Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Mama Yemiyor

edanurozkan

Yeni Üye
Merhabalar,
Benim bir çift muhabbet kuşum var. Yavru bekliyorum onlardan ama dişi erkeğin yaptığı kurları görmezden geliyor. Ben de kızıştırmak adına dişiyi ayırdım. Dün mama yaptım erkek çok sevdi ama dişi ağzına bile sürmedi. Yemesi için ne yapabilirim? Yemliği çıkardım acıkınca yer belki diye ama inada inat.

Mama içerisine sevdiği bir sebze veya meyveyi (havuç,elma,salatalık vs.) ekleyerek deneyebilirsiniz.

Mama içerisine sevdiği bir sebze veya meyveyi (havuç,elma,salatalık vs.) ekleyerek deneyebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:48 -->-> Daha önceki mesaj 14:46 --

Mama içine keçi boynuzu unu (tozu) ilave edebilirsin çay kaşığının ucu ile..
Evde yok maalesef ama en kısa sürede alacağım. Teşekkürler. Bu arada ben yuvalığa kuş kumu koyacağım fakat bir yerde yuvalığa talaş konulmalı diye okudum. Petshop evin ısısı iyiyse sorun olmaz dedi. Doğru mudur acaba?

Sıcak odada bulunacaklarsa, kalorifer veya soba sönmeyecekse kum da olur. Fakat kum hızlı soğur, yavru - yumurta zarar görür istenmeyen bir durumda. Ayrıca izolasyon yapıp sıcak tutmaz.
Petshoptan hamster talaşı almanı öneririm.
Peki çok teşekkür ederim yardımınız için.

Benim 10 aylık disi kusum var 7 aylikda erkek kusum var hic kavga etmiyolar iyi anaşiyolar agızlariyla yem veriyor kur yapiyor bende yavru gwlecegi icin mama koyuyorum hic ellemiyolar her türkli mama yaptim nafile 2 3 aydır bende erkek kuşum kısır olabilirmi

Geri