Karadeniz Pet

Disi kuŚum öldü :-( :-@

• Konbuyu başlatan HalilBOZOĞLU
  • Başlangıç tarihi
H

HalilBOZOĞLU

Guest
Bugun cift olan disi kusum . Kuruma hastaligindan oldu. Butun hevesim kacti sanki. Yarin 1 cift albino aldim onlar gelicek. Hastalik onlarada bulasirsa. Tek kalan erkek kusumda bisey yok. :-/ ne yapicam bilmiyorum lanet olsun boyle hastaliga :-@ . Haftada iki kere mama veriyodum. Hergun suyunu degistiriyodum . Haftada iki kere kafesi temizliyodum. Vitaminler bal herseyi vardi nerde yanlis yaptim ben :-@

kuruma hastalığı bulaşıcıdır dikkat et

geçmiş olsun..Kuruma hastalığı nedirki?

Bulasmis olsa erkeginde diskisi falan birikmesi gerekmiyo mu poposunda bide erkek cok saglikli duruyo nasil anlicam bulasip bulasmadigini :-/

Saol mehmet tedavisi olmayan olumcul bir hastalik:-/

kuruma hastalığı çeşitli hastalıklardan dolayı hayvanı kuruma yani yem yemeyerek ölme durumudur ben bu yüzden en değerli 2 kuşumu kaybettim diğer kuşlarıma bulaşmadı ama kafesi ve kafeste bulunan tüm ekipmanları çamaşır suyu ile dezenfekte ettim sende bu şekilde dezenfekte edersen bulaşmaz ayrıca kurumaya götüren hastalığı tespit etmen lazımki bu da zor.

Kafes dun degistirdim yeni kafes almistim. Gelen kuslarim farkli kafeste olucak.

kuruma hastalığı çeşitli hastalıklardan dolayı hayvanı kuruma yani yem yemeyerek ölme durumudur ben bu yüzden en değerli 2 kuşumu kaybettim diğer kuşlarıma bulaşmadı ama kafesi ve kafeste bulunan tüm ekipmanları çamaşır suyu ile dezenfekte ettim sende bu şekilde dezenfekte edersen bulaşmaz ayrıca kurumaya götüren hastalığı tespit etmen lazımki bu da zor.

İşalah bizimmkilerden uzak olur o hastalık ben sadece kafesin altını temizliyorum dezenfekteyle uğraşamıyorum pek :/

Forumda nasıl tedavi edileceği felan yazıyordu 10-15 TL'lik ilaçlarla Muhammet abi paylaşmıştı konulara göz gezdirmeni söyleyebilirim.

Geri