Karadeniz Pet

Dişi kuşum PVC folluk yerine atl kısımdaki bölmeye yumurtlamış:(

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar en son yaptırdığım box tipi dolap kafeste yuvalık kısımları ile alakalı daha önce konu paylaşmıştım ilk resimde folluk çok Engin'de kaldığı için 2. Resimdeki gibi araya Bölme yaptırdım,Dişi kuşumdan bugünde yarında yumurta beklerken folluk içine baktım şaşırdım yumurta artık gelmesi Lazım derken,2.resimde folluk Altın'da bulunan bölmeye Bakım ne göreyim Dişi kuşum oraya girmiş ve Altın'da bir yumurta bu yumurta ne zaman geldi diye düşündüm,sanırım bugun geldi dedim fakat dediğim gibi ben folluk kısmına ayarlamışken alt bölmeye gidip yumurta yapmasına şaşırdım yumurtayı Alıp tekrar folluk içine koydum,kapısını kapattım,Dişi kuş yine folluk Altındaki bölmeye geçip durdu,bende mecburen yuvadaki ara bölmeyi kaldırıp ilk resimdeki hale getirdim:( çıkması zor olmuyordu ama Dişi kuşum inerken folluk içine yumurtaya deyip yumurta yerinden oynuyor,umarım yumurta zarar Görmez bu kuluçkadan çok ümitliyim fikri olan Arkadaşlarımın fikrini beklerim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:26 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

Yuvalık resimleri yüklüyorum hata verdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:30 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

XvNr70.jpg

1yBlPY.jpg
bu resimdeki folluk altında bulunan bölmeye yumurtlamış:(mecburen 1.resimdeki şekilde yaptım

Son düzenleme:
hocam hatalı bi yuvalık yapmışsınız veya yaptırmıssnz :( daha öncedende bu problem için konu acmıstınz hatrlıyrm fakat pek fazla yorum yapmıyrmyuvalık delıklerı araya bi bölme koymadan yapıldıgında delık bıraz daha aşagıdan delınmelı ama olan olmuş o raf resimden göruldugu kadarıyla kapak kapanınca yaklasık 2 3 cm bosluk var gibi duruyo ılk olarak o rafların derınlıgını tam kapaga kadar derınlestırın ve folluk ve kapak arasına farklı bır parca kestırıp kusun alta gırme ıhtımalını yok edın ilk resimdeki gibi yaparsanız damızlıklar yuvaya okdar yuksekten atlarsa yavruları ezebılır yada yumurtaları kırabılır hadı bunları yapmadı yavrular yuvadan atlayamaz bılmıyrm nekadar anlatabıldım ama cozumu kolay detaylı anlatmamı ıstersenız ozelden ulasın elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısayım

Evet bende hatırlıyorum konunuzu. Muhtemelen folluk ebatı yuvaya göre küçük ya yuvalık küçülecek yada folluk boyu uzayacak. Arada bir boşluk varki kuş iniyor oraya. Tabi biz görüntü ve konuşmaya göre yorumluyoruz.

Son düzenleme:
Büyük folluk alın veya o arayı bir parça ile kapatırsanız sorun çözülür

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl girmiş oraya.. Fesubhanallah..
Yuvalık etrafında boşluk varsa onları kapatmakta fayda var.

Bugun bakıcam bir çaresine Levent bey hiç tahmin etmedim tutup bölmeye girip yapacağını Menteşeler olduğu için sıfırlayamadım neyse marangoz yapar sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:30 -->-> Daha önceki mesaj 07:30 --

hocam hatalı bi yuvalık yapmışsınız veya yaptırmıssnz :( daha öncedende bu problem için konu acmıstınz hatrlıyrm fakat pek fazla yorum yapmıyrmyuvalık delıklerı araya bi bölme koymadan yapıldıgında delık bıraz daha aşagıdan delınmelı ama olan olmuş o raf resimden göruldugu kadarıyla kapak kapanınca yaklasık 2 3 cm bosluk var gibi duruyo ılk olarak o rafların derınlıgını tam kapaga kadar derınlestırın ve folluk ve kapak arasına farklı bır parca kestırıp kusun alta gırme ıhtımalını yok edın ilk resimdeki gibi yaparsanız damızlıklar yuvaya okdar yuksekten atlarsa yavruları ezebılır yada yumurtaları kırabılır hadı bunları yapmadı yavrular yuvadan atlayamaz bılmıyrm nekadar anlatabıldım ama cozumu kolay detaylı anlatmamı ıstersenız ozelden ulasın elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısayım

Tşk ediyorum tavsiyelerinizi uygulayacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:31 -->-> Daha önceki mesaj 07:30 --

Evet bende hatırlıyorum konunuzu. Muhtemelen folluk ebatı yuvaya göre küçük ya yuvalık küçülecek yada folluk boyu uzayacak. Arada bir boşluk varki kuş iniyor oraya. Tabi biz görüntü ve konuşmaya göre yorumluyoruz.

Fatih bey saolun gün marangoz ile görüşeyim bir bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:31 -->-> Daha önceki mesaj 07:31 --

Büyük folluk alın veya o arayı bir parça ile kapatırsanız sorun çözülür

Daha büyük PVC folluklar var mı?

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] Kardeşim eğer imkanın varsa yuva deliğini aşağıdan aç derim. Rainbowlar mı yumurtladı? Hayırlısı olsun Cihan'ım.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] Kardeşim eğer imkanın varsa yuva deliğini aşağıdan aç derim. Rainbowlar mı yumurtladı? Hayırlısı olsun Cihan'ım.

Gökhan'ım yuva deliği şimdi tekrar delik açmak çok problem olur,ara bölmeyi kapağa doğru sıfırladım sabah,arka kısımda biraz Boşluk kaldı ama oradan aşağı inemez diye düşünüyorum olmadı araya yeni bir Bölme yaptırım.
Yok kardeşim rainbowları daha çifte atmadım,daha onca yavru aldığım yerli takım yumurtladı ama inş bu kuluçkadan sağlam çıkarım canım sıkıldı yumurtayı eldivenle falan aldım,tekrar folluğa koydum,Dişi inş stres olmamıştır:(

Gökhan'ım yuva deliği şimdi tekrar delik açmak çok problem olur,ara bölmeyi kapağa doğru sıfırladım sabah,arka kısımda biraz Boşluk kaldı ama oradan aşağı inemez diye düşünüyorum olmadı araya yeni bir Bölme yaptırım.
Yok kardeşim rainbowları daha çifte atmadım,daha onca yavru aldığım yerli takım yumurtladı ama inş bu kuluçkadan sağlam çıkarım canım sıkıldı yumurtayı eldivenle falan aldım,tekrar folluğa koydum,Dişi inş stres olmamıştır:(
Olmaz inşallah kardeşim. Ben yanında elimle alıp kontrol ediyorum yumurtaları da bir şey olmuyor. Allah'ın izniyle seninkilere de olmaz. Çözüm şart yuvalığa ama

İnşallah bunca emek boşa gitmez yumurtalara bir şey olmaz Cihan UYĞUR usta.

Bugun bakıcam bir çaresine Levent bey hiç tahmin etmedim tutup bölmeye girip yapacağını Menteşeler olduğu için sıfırlayamadım neyse marangoz yapar sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:30 -->-> Daha önceki mesaj 07:30 --

Tşk ediyorum tavsiyelerinizi uygulayacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:31 -->-> Daha önceki mesaj 07:30 --

Fatih bey saolun gün marangoz ile görüşeyim bir bakalım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:31 -->-> Daha önceki mesaj 07:31 --

Daha büyük PVC folluklar var mı?
Facebookda Tuncay cecu diye arat onda vardı 17 *21 * yanlış hatırlamıyorsam

Olmaz inşallah kardeşim. Ben yanında elimle alıp kontrol ediyorum yumurtaları da bir şey olmuyor. Allah'ın izniyle seninkilere de olmaz. Çözüm şart yuvalığa ama

Gökhan ara bölmeyi biraz kapağa yanaştırdım inş bu şekilde çözülmüş olur:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

İnşallah bunca emek boşa gitmez yumurtalara bir şey olmaz Cihan UYĞUR usta.

Tşk ederim Uğur bey inş ara bölmeyi kapağa doğru biraz çektim orayla oynamaz ise aşağı inemez,halbuki yuvada karanlık neden oraya yumurtlamış anlamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

Facebookda Tuncay cecu diye arat onda vardı 17 *21 * yanlış hatırlamıyorsam

Teşekkürler bir bakayım

Tşk ederim Uğur bey inş ara bölmeyi kapağa doğru biraz çektim orayla oynamaz ise aşağı inemez,halbuki yuvada karanlık neden oraya yumurtlamış anlamadım

Benimde böyle bir dişim vardı kapı ile folluk arasına yatıyordu. Bende araya tel örgü koyarak çözüm bulmuştum

Benimde böyle bir dişim vardı kapı ile folluk arasına yatıyordu. Bende araya tel örgü koyarak çözüm bulmuştum

Valla Uğur bey kuluçka sıkıntıya girmese iyiydi dün baktım folluğun içinden yumurtayı dışarı atmış,bende aldım tekrar folluğun içine koydum,sabah baktım karışmamış duruyordu üstüne de yatıyor ama 2. Yumurta hala yok ilk yjüumurta sanırım pazartesi gelmişti tam emin Değilim inş strese girmemiştir,bakalım Hayırlısı

Valla Uğur bey kuluçka sıkıntıya girmese iyiydi dün baktım folluğun içinden yumurtayı dışarı atmış,bende aldım tekrar folluğun içine koydum,sabah baktım karışmamış duruyordu üstüne de yatıyor ama 2. Yumurta hala yok ilk yjüumurta sanırım pazartesi gelmişti tam emin Değilim inş strese girmemiştir,bakalım Hayırlısı
Gelir gelir Cihan'ım stres yapma sen. Bugün gelir inşallah 2.yumurta.

Usta o aradaki tahtayi daha uzun kestir Menteşe kısımlarını da biraz aldinmi tamamdır aşağı kısma inemez inşaallah kuluckaya devam edecektir

Bence kuşu kendi haline bırak, nereye yumurtlarsa orada kalsın.Yumurtalara elle dokununca bir daha üzerine yatmayabiliyor.Rahat bir kuluçka geçirmesi için ona yardım et.

Hayırlısıyla gelir yumurtalar.Bir sorun olmadan kuluçkayı tamamlayıp yumurtadan çıkarlar İnşallah.Beklemekten başka yapacak pek bir şey yok.

Geri