Karadeniz Pet

Dişi kuşum PVC folluk yerine atl kısımdaki bölmeye yumurtlamış:(

3. yumurta da en geç yarın gelir sanırım. Dönüşte 4. yumurtayı da görürsün İnşallah.

Inş bakalım şimdi Yoldayım! Inş sorunsuz bir kuluçka atlatırım saolun Uğur bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:29 --

Gelir gelir Cihan'ım stres yapma sen. Bugün gelir inşallah 2.yumurta.

Usta o aradaki tahtayi daha uzun kestir Menteşe kısımlarını da biraz aldinmi tamamdır aşağı kısma inemez inşaallah kuluckaya devam edecektir

Hayırlısıyla gelir yumurtalar.Bir sorun olmadan kuluçkayı tamamlayıp yumurtadan çıkarlar İnşallah.Beklemekten başka yapacak pek bir şey yok.

[MENTION=13259]Gökhan ERKAN[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] 2.de kaldık hiç umudum kalmadı bu kuluçkadan ilk yumurta geçen hafta Salı,diğeri geçen hafta Perşembe gelmişti,Cumartesi pazar yoktum,bu sabah baktım hala 2 yumurta,yuvalığı mı?sevmedi ve o aşağı inmesi herşeyi alt üst etti,erkek yumurtaya yatması için dişiye vuruyor ama aradan iniyor,bugun yumurtalara baktım ama sanırım erken pek bir şey anlayamadım.stres oldu bu kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Ara Bölme için marangoz bir tanıdık çağırdım onlada denk düşemedik,ne bileyim bu durum bir canımı sıktı

Son düzenleme:
Nazarlık olsun bu.Diğer kuluçkalarda telafi eder İnşallah.

3.yumurta benim kuşumda 2 gün gecikmeli geldi.Hala yatıyor.İnşallah ardı ardına çıkar yavrularımız.

Nazarlık olsun bu.Diğer kuluçkalarda telafi eder İnşallah.

Aynen öyle Uğur bey inş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:08 --

3.yumurta benim kuşumda 2 gün gecikmeli geldi.Hala yatıyor.İnşallah ardı ardına çıkar yavrularımız.

Yumurta zaten var gibi de Dişi kuş yuvada yatmayı pek sevmedi daha önceki kuluçkası kafeste tahta yuvalıklı,şimdi box kafes de ben o ara iniş yeri için bir çözüm bulayım yine de sizinde sağlıklı yavrularınız olsuninş

Çekoslavak ırkı çok kıskanç olduğundan yumurtalarını erkekten kıskanıp kırarlar veya üzerinden kalkarlar ama Yerli ırk ile çiftleştirildiklerinde müthiş verim alırsınız dişi yavrulardan.Kuşlardan çek ırkından olanı değiştirin.İkiside çek ırkındansa çifti değiştirin.

Çekoslavak ırkı çok kıskanç olduğundan yumurtalarını erkekten kıskanıp kırarlar veya üzerinden kalkarlar ama Yerli ırk ile çiftleştirildiklerinde müthiş verim alırsınız dişi yavrulardan.Kuşlardan çek ırkından olanı değiştirin.İkiside çek ırkındansa çifti değiştirin.
Mustafa ne alaka? Nereden cikardin cek kiskanc yerli bakar durumunu? Ben ne show lar gordum yavrulara bir bakiyor. Ne yerliler gordum, umrunda bile degil. Ben bugune kadar en az 20 cift cek baktim ve oyle her kuluckada kus degistirseydik isimiz isti. Bu is sabir isidir. Bunu sakin unutma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:07 --

Inş bakalım şimdi Yoldayım! Inş sorunsuz bir kuluçka atlatırım saolun Uğur bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:29 --

[MENTION=13259]Gökhan ERKAN[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] 2.de kaldık hiç umudum kalmadı bu kuluçkadan ilk yumurta geçen hafta Salı,diğeri geçen hafta Perşembe gelmişti,Cumartesi pazar yoktum,bu sabah baktım hala 2 yumurta,yuvalığı mı?sevmedi ve o aşağı inmesi herşeyi alt üst etti,erkek yumurtaya yatması için dişiye vuruyor ama aradan iniyor,bugun yumurtalara baktım ama sanırım erken pek bir şey anlayamadım.stres oldu bu kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Ara Bölme için marangoz bir tanıdık çağırdım onlada denk düşemedik,ne bileyim bu durum bir canımı sıktı
Cihan belki hafta sonu yumurta yapti ve kirdi. Biraz daha sabret. Insallah duzene girer kardesim

İnanmayabilirsiniz ama ben şuana kadar 2 çift orijinal çek besledim.İkisindede aynı olayı yaşadım.Neyse boşveer, inşallah bu çiftin yavrularınıda görürüz.

Mustafa ne alaka? Nereden cikardin cek kiskanc yerli bakar durumunu? Ben ne show lar gordum yavrulara bir bakiyor. Ne yerliler gordum, umrunda bile degil. Ben bugune kadar en az 20 cift cek baktim ve oyle her kuluckada kus degistirseydik isimiz isti. Bu is sabir isidir. Bunu sakin unutma

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:07 --

Cihan belki hafta sonu yumurta yapti ve kirdi. Biraz daha sabret. Insallah duzene girer kardesim

Eyv Gökhan'ım ara bölmeye yeni sunta kestirdim sıfırlandı yani aşağı inecek bir yer kalmadı yumurtalara da yatıyor hala 2 tane,fakat Gökhan dişide yumurta var kuyruk acayip düşmüş acaba sıkışma falan mı?oldu

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] Cihan'ım sıkışmış olabilir. Azıcık zeytinyağı sür poposuna. İnşallah yumurta varsa yapar ya da yapamıyorsa da eritir ki kuşa zarar gelmesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:29 --

Mustafa o sana denk gelmiş. Ön yargı ve genelleme yapma bence. Bende dediğim gibi en az 20 çift çek baktım ve hiç sorun yaşamadım.

O kuş kuluckaya devam eder usta sıkıntı etme sen maşallah

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] Cihan'ım sıkışmış olabilir. Azıcık zeytinyağı sür poposuna. İnşallah yumurta varsa yapar ya da yapamıyorsa da eritir ki kuşa zarar gelmesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 08:29 --

Mustafa o sana denk gelmiş. Ön yargı ve genelleme yapma bence. Bende dediğim gibi en az 20 çift çek baktım ve hiç sorun yaşamadım.

Bir duruma bakayım Gökhan'ım ara Bölme işini çözünce Dişi sürekli yumurtaya yattı ama ilk yumurtayı yuvadan atmıştı o Esnada zarar gördüyse bilmiyorum bakalım Hayırlısı kardeşim saolasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

Eyvallah Yusuf ustam ben emeğe yandım hesap etmediğim yerden sorun çıktı neyse Hayırlısı beklemek Lazım,ah ustam o kadar dedim uçağa atla gel bir ayarla bizim hobihaneyi:)

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] kardesim insallah ilk yumurtaya da birsey olmamistir. Hayirlisiyla yavrularini gorsen insallah Cihan'im

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] kardesim insallah ilk yumurtaya da birsey olmamistir. Hayirlisiyla yavrularini gorsen insallah Cihan'im

Inş Gökhan'ım dün ara Bölme işini çözünce Dişi yuva içinde çözüm bulamadı sana dedim ya yumurta var acaba sıkıştı mı?diye dün hiç bakmadım Dişi de hep yuvadaydı,bu gün baktım 5 gün aradan sonra 3.yumurta gelmiş:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Kalbin temizmiş usta 2.yumurta üstünden 5 gün geçti bugun baktım 3.yumurta gelmiş:)

Son düzenleme:
Sevindim Usta kocaman maşallah

Sevindim Usta kocaman maşallah

ALLAH'tan Ümit kesilmez sözü sonuna kadar yerinde
Dişi kuşum ara Bölme sorunlu iken muhtemelen yuvadan attığı ilk yumurtayı ben tekrar altına koymuştum,bugun baktım,yavrunun birisi çıkmış ne gelirse başımın üstünde inş Dişi bu defa kendisi büyütür,geriye kalan 4 yumurtayı beklemedeyim.Rabbim tüm yavru bekleyenlere sağlıklı yavrular nasip etsin
[MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION]
[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Kardeşlerim

ALLAH'tan Ümit kesilmez sözü sonuna kadar yerinde
Dişi kuşum ara Bölme sorunlu iken muhtemelen yuvadan attığı ilk yumurtayı ben tekrar altına koymuştum,bugun baktım,yavrunun birisi çıkmış ne gelirse başımın üstünde inş Dişi bu defa kendisi büyütür,geriye kalan 4 yumurtayı beklemedeyim.Rabbim tüm yavru bekleyenlere sağlıklı yavrular nasip etsin
[MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION]
[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Kardeşlerim
Amin inşallah Cihan'ım. Benim de 8 yavrunun 2'si öldü maalesef. Fazla geldi tabii. Bende bekliyorum artık büyümelerini kardeşim. Daha biri 2 gün önce doğdu. En büyüğü 17 günlük oldu benimde.

Maşallah bereketli üretimler olsun inşaallah çok sevindim

Amin inşallah Cihan'ım. Benim de 8 yavrunun 2'si öldü maalesef. Fazla geldi tabii. Bende bekliyorum artık büyümelerini kardeşim. Daha biri 2 gün önce doğdu. En büyüğü 17 günlük oldu benimde.

Yapma yaw üzüldüm Gökhan'ım :( inş geridekiler sağlıklı olurlar Dediğin gibi fazla geliyor ondan mı?benim önceki de öyle oldu anlamadım sen elle bekliyormusun Gökhan yoksa anne hallediyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Maşallah bereketli üretimler olsun inşaallah çok sevindim

Saol Yusuf ustam eksik olma seninkilerde bereketli olsun.

Geri