petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Kuşum Tüyde - Nasıl erkenden çıkar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kuzey Kara tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Selamlar, dişi kuşum iki avuç tüy döktü. Yani o kadar temizledim ben. Hala kafasında tüy tüpleri var. Fertivit veriyorum. Vitamin olarak. Elimde bu var. Onun dışında dişi kuş acayip bir kemirme iç güdüsünde. İki tane kalamar kemiği bitiriyor üç günde.

1. Sizce neden bu kadar kalamar kemiği tüketiyor?
    2. Tüyden erkenden nasıl çıkar?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    B vitamini takviyesi,havuçlu mama,yulaf,ortam sıcaksa banyo vermek tüyden çıkmasına yardımcı olacaktır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:03 -->-> Daha önceki mesaj 16:00 --

Fertivit E vitamini takviyesidir. Kuşların yumurta yapıp üreme isteklerini artırdığından kalamar tüketimi fazla olabilir.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dişi kuşlar yemlik boşaltma, kalamar kemiğini kemirme, kafes içine dağıtıp dökme konusunda uzmanlar. Kemiği çok fazla koyma, zaten kemirip atıyordur. Kuluçka başladığında düzene girer.

B vitamini ve havuçlu mama verin haftada 2-3 gün.

4. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi mamalarını yaptım. Yumurta, havuç, irmik unu, galeta unu, bebe bisküvisi, bira mayası ve gritten oluşan. Yediler içtiler. Artık çalışma vakti.

Sayfayı Paylaş