petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi kuşum uçamıyor neden olabilir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve aqladikca06 tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. aqladikca06

aqladikca06 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaslar herkese merhaba.. yavru 2 tane kusum var. dişi olan erkekden 2-3 ay daha buyuk olması lazım ama ıkısınıde yavru olarak aldım 3 ay once.. malum bayram tatiline gittik 5 gun evde kafeste kaldılar. geldıgımde erkek ucuyordu ama dişi ucamıyordu. kanatlarına baktım bisey yok. birisinin kenarı kopmus gibi. baska da bı rahatsızlıgı hastalıgı yok. sizce neden ucamıyor ? ucmayı mı unuttu ? napmam lazım ?

2. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    89
    İçgüdüsel olarak uçmayı unutması söz konusu değil kanatlarında sorun yok ise tüye girmemiş ise yağlanmış olabilir malum dişiler erkekler kadar hareketli olmadığından ve üreme mevsimi yaklaştığından vücudunda yağ biriktirmiş olabilir elinize alınca anlarsınız zaten yağlandığını

3. aqladikca06

aqladikca06 New Member

Beğenileri:
    0
    kuscuma götürdüm kanadı kopmus dedi. yani tam dengeyi saglayan kısım kopmus. ben evde yokken baya kudurmuslar belli ki :) 1-2 ay gibi bi zaman alır hemen cıkmaz dedi sıkıntı yokmus yani :)

Sayfayı Paylaş