Karadeniz Pet

Disi Kusum Yaglanmismi

Furkan Yıldız

Meraklı Üye
Merhaba yavruyken alistirdigim 8 Aylik Disi kusum var ayni sekilde 8 Aylikda Erkek kusum var Ama disi kusum son zamanlarda Kabarik duruyor yem yemesi su icmesi normal Yaptigim mamadan erkek kus yiyor disi kus yemiyor Yemini suyunu Yiyor iciyor tunege cikip kabarik sekilde duruyor Kizismaya basladi Erkek kusa karsida biraz hircin davraniyo Tuneginden kimildamiyo yuvaya falan girmek de yok Ayrica yerden yukariya yukselemiyor Kafesi Gardorabin uzerinde ucuyor ama Yukselemiyor biz tasiyoruz ona kafese ve biraz Sisko Buda bana Yaglandimi acaba diye bir dusunce getirdi bakarmisiniz
abc816bee8f54395cb4b5f5929e09d0f.jpg
4f4877e82ff85bdb8a2e479262214514.jpg

7986acfd51cced879d5e458387aaef4d.jpg

Buda Erkek Kusum:
a5ccf3ac5ca58c57c416eca3ab777303.jpg

Son düzenleme:
daha önce kuluçka geçirdi mi ve çiftleştiklerini gördünüz mü

Kusun ucmasini saglayarak anlayabilirsiniz..Egerki rahatliklar ucuyor ise sorun yoktur..Fakat daha havalanmadan yere dusuyor ve nefes nefese kaliyor ise yaglanmis demektir..Zaten sizde ucamadigini yazmissiniz..kontrol amacli elinizle gogus kismina dokunursaniz yag bezesi gibi gelir elinize..Limonlu su verin ve bol bol ucurun..

Son düzenleme:
Kusun ucmasini saglayarak anlayabilirsiniz..Egerki rahatliklar ucuyor ise sorun yoktur..Fakat daha havalanmadan yere dusuyor ve nefes nefese kaliyor ise yaglanmis demektir..Zaten sizde ucamadigini yazmissiniz..kontrol amacli elinizle gogus kismina dokunursaniz yag bezesi gibi gelir elinize..Limonlu su verin ve bol bol ucurun..
Evet Cok Zor ucuyo Yere dusuncede Ayni dediginiz gibi nefes nefese kaliyolar
Artik o Gogsunu yarin kontrol edeyim Misil misil uyuyorlar simdi :)
daha önce kuluçka geçirdi mi ve çiftleştiklerini gördünüz mü
Hayir Gecirmedi Cisftlesmede yok Erkek kur Yapinca Tepki falan vermiyo Bazende vuruyo.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı sorun bende de vardı bir süre okul falan derken hiç uçurmamıştım sonra baktım uçamıyor sadece yüksekten bırakınca inişini yavaşlatacak kadar... Ardından ben de tekrar yağlarını yakıp uçana kadar sürekli yüksekten bırakıp aşağı doğru kanat çırpıp inmesini sağlıyordum zaten yükselemiyordu yaklaşık bir ay falan günde birkaç saat uyguladım bunu ancak ne yaptıysam düzelmedi ben de pes ettim artık haftada bir falan çıkartmaya başladım sonra kendiliğinden düzeldi artık her gün uçuruyorum bi sıkıntı yok şimdilik

Geri