Karadeniz Pet

Dişi kuşum yavrusunu yiyor :(

• Konbuyu başlatan aysenn
  • Başlangıç tarihi
A

aysenn

Guest
arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum. Üç yıldır hobi amaçlı kuş besliyorum. Çok sorunla karşılaştım bir şekilde çözümlerini buldum ama bu konuyla ilgili ne yapacağımı bilemiyorum :confused: dişi kuşum yavrularından dişi olanları TEKRAR YUMURTALAMA ZAMANI yiyor.. İlk yaptığında yavrusunu yaralamıştı. eve gittiğimde yavru çok kötüydü. yaralarını pansuman yaptım biraz kendini toplayana kadar kafese koymadım. düzelince tekrar kafese koydum. iyidi bi sorun yoktu. birkaç gün geçince eve gittiğimde yavrunun sadece gövdesi vardı. kafasını parçalamış ve yemişti. sonra yumurtalar çıktı yavrular 41 günlük oldular tekrar yumurta yaptı. ilk yumurtayı yaptıktan 3 gün sonra yani diğer yavrular 44 günlükken dişi yavruyu yaralamış. bu yavru diğerinden biraz daha küçüktü. pansumanlarını falan yaptım ama diğeri gibi toparlayamadı öldü. şimdi çıkacak olan yavrular için endişeleniyorum. bunu neden yapar. nasıl bir çözüm bulabilirim:confused:

yavrusuna saldırırsa yine erkek kuşun yanına koy o besler onu yem kıramyı ögretşr

normal zamanda saldırmıyor. çiftleştikten sonra tam ilk yumurtasını yapacağı zaman saldırıyor ve dişi yavrulara yapıyor. erkek yavrulara yapmıyor. yani anne ve babayı ayırma şansım olmuyor. kuluçka dönemi oluyor:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:18 --

bu olabilir.. yumurtalamadan ayırmak. şu an 6 tane yumurta var. onlar çıkınca deneyebilirim. peki neden hep dişi yavruları hedef alıyor? acaba onları kafeste kendine rakip mi görüyor ki?

Çok ilginç... Niye böyle saldırgan olmuş ki... Ona biraz daha ilgi gösterip sakinleşmeyi öğretin.

Yavrular tüylendiğinde 20-25 günlük olduklarında erkeği ayırabilirsin.
Yumurtlamasın tekrar, yumurtlasa bile yumurtayı almalısın.
Yavru yumurtadan daha önemli.

Aynen katılıyorum. Yumurtaları yumurtladığı an al. Yavrular yem kırınca tekrar koyarsın yumurtaları bişey olmaz. Üzerine yatmadığı için yumurtalarda soğuma olmaz hepsi aynı anda çıkar. Ama çıkmasa dahi yumurtalar hertürlü yavrulardan önemli olamaz.

bende de aynı sorun mevcut ben yavrular 20 günlük olunca dişi kuşu ayırıyorum erkek tek başına yavruları büyütüyor

çünkü bir süre sonra onların kendi yavrusu oldugunu unutup, yumurtalarını güvende tutmak için sahiplendiği kafesteki diğer kuşlara saldırıyor,

40 gunluk yavrunun anne babanın yanında işi ne ilk önce onu tartısalım kardeş yavru 30 gunluk olunca zaten anne babadan ayrılır sen yanlışı bastan yapıosun

Geri