Karadeniz Pet

disi kusum yumurtladı

keremonder

Yeni Üye
Selamlar. Eminim daha önce onlarca kez bu başlık açılmıştır aradım ama tam olarak bulamadım cevapları. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Erkek kuşum zaten uzun süredir kızgındı ama dişi kuş hazır değildi. Deli gibi bağırıyordu erkek kuşa. Hatta ikisi de erkek olabilir mi bunların diye konu açmıştım. Neyse geçen hafta erkek dişi kuşun üstüne çıkmaya çalıştığını gördüm ama dişi izin vermemişti. Dişi geçen hafta ara ara yuvalığa girip tabanını tırmalayıp durdu. Bugün sabah erkek kuş yalnız yalnız ötünce ve dişiyi göremeyince yuvalığa bakayım dedim ve 1 tane yumurta gördüm. Boş da olabilir ama yine de ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sorularıma gelince;

1- Doğurmasına fazla ihtimal vermediğim için içerde fazla talaş yoktu. Yumurta yuvalığın oyuk kısmında değilde köşede duruyor. Çevresinde talaş da yok. Talaşları diğer köşeye itmiş. Müdahale etmem gerekir mi ya da talaş eklemeli miyim?

2- BEn içeri bakınca dişi dışarı çıktı. Gaga taşına gidip 2-3 dakika onunla oyalandı. Dişide vitamin eksikliği oluşur mu? Vermem gereken vitamin var mı ve bu dişi yemeğini gider kendisi alır mı yoksa yuvalığın içine yem bırakmam gerekir mi?

3- Aklıma gelmeyen ama acemi birine öneriniz var mı? Ellememem gerektiğini biliyorum sadece.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

erkek kuş onu besler beslemzse dişi kendisi beslenir neyse bide evet dediğin gibi kuşları elleme çok rahatysız etme yemini suyunu ver yeter bide mama yap onlara kafese kalamar kemiği as mama gelişim için önemli o yüzden

Geri