Karadeniz Pet

Dişi kuşuma alacağım eş aynı anne babadan olursa???

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar;
71deb4a012dbbda005049437940dcfdb.jpg

Resimdeki tatlı şey,benim kızım boncuk.Erkek diye almıştım,dişi çıktıVazgeçemedim kızımdan☺️Hem eş olsun hem de konuşması ve dostluğu için bir de erkek yavru almak istiyorum.Burda üretici bir arkadaşımdan aldım.Bu forumdaki ustalar kadar profesyonelce değil,ama yine de sağlıklı yerli ırk üretiyor.Sorum şu ki;Bu kuşun annesi ve babası aradan 3-4 üretim sonrası yeniden yavrulamışlar,arkadaşım da bana sana onların içinden yavru bir erkek vereyim diyor.Kafama takılan;neticede anne ve baba aynı olacak.Yani birkaç yumurtlama sonrası bile olsa,kardeş olacaklar.Bu çiftin,yavrularının olduğunu düşünürsek sakat yavru olma ihtimali olur mu?Eğer sakat olma ihtimali varsa,tamamen farklı bir yerden mi erkek yavru alsam?
Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynı soruyu bende sormuştum fakat doğacak yavrunun sakat olma ihtimali varmıs yoksa bende düşünmüştum. Baska biryerden farklı kuş almanizi oneririm

Bence bir kaç kuluçkadan sonra sıkıntı cıkacağını sanmam fakat sen yine başka güvendiğin yerden al derim

Sonuçta kardes olcaklar değilmi, bunun pek fark edecegini sanmam

Petshopdan almayın burdaki uretici arkadaşlardan alın hangi semtdeyseniz yardimci olurlar

Söke Aydındayım.Bu civarda üretici bir arkadaş varsa iletişime Geçmek isterim.İzmir de olabilir.

Son düzenleme:
Gören olursa mutlaka yazacaktir.

arkadaşlar yazmış yinede artı bişeyler yazmak istedim yavrularımdan biri çarpık bacaklı olmuştu gerçekten yavru için çok sıkıntılı bir durum hem çiftleşme adına hemde yaşaması adına benimde önerim kardeş olmaması.eğer çift olurlarsa konuşması zor olacaktır biliyorum ne kadar çok konuşturmak istediğinizi çünkü, kuşun dişi olmasına üzülmüştüm açıkcası.ben petshoptan çift almıştım onlardan erkek yavru alıp konuşturmak istedim 1 dişi 1 erkek oldu erkek de çarpık bacaklı oldu malesef eğitmek için ayırmam gerekti bu seferde uzaktan birbirine öttüler başarılı olamadım bende son olarak hepsini satıp bir tane erkek yavru aldım ve şuan konuşmaya başladı ayrıca çok sosyal çok sevdim bu kuşumu demem o ki; eğer gerçekten konuşturmaksa amacınız dişiyi arkadaşınıza geri verin ve erkek bir kuş alın belki zor gelecek size ama konuşunca unutacaksınız..

arkadaşlar yazmış yinede artı bişeyler yazmak istedim yavrularımdan biri çarpık bacaklı olmuştu gerçekten yavru için çok sıkıntılı bir durum hem çiftleşme adına hemde yaşaması adına benimde önerim kardeş olmaması.eğer çift olurlarsa konuşması zor olacaktır biliyorum ne kadar çok konuşturmak istediğinizi çünkü, kuşun dişi olmasına üzülmüştüm açıkcası.ben petshoptan çift almıştım onlardan erkek yavru alıp konuşturmak istedim 1 dişi 1 erkek oldu erkek de çarpık bacaklı oldu malesef eğitmek için ayırmam gerekti bu seferde uzaktan birbirine öttüler başarılı olamadım bende son olarak hepsini satıp bir tane erkek yavru aldım ve şuan konuşmaya başladı ayrıca çok sosyal çok sevdim bu kuşumu demem o ki; eğer gerçekten konuşturmaksa amacınız dişiyi arkadaşınıza geri verin ve erkek bir kuş alın belki zor gelecek size ama konuşunca unutacaksınız..

O kadar tatlı kiElime de alıştı.Dişi ama diğer dişiler gibi hiç ısırması yok.Ve konuşma alıştırmalarına başladı.Ben konuşurken kafesin içinde cıvıldıyor.Alalı daha 10 gün oldu.Sabahları beni görünce heyecanlanması falan.Bilmiyorum ne yapacağımı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

Sizin önerinize uydum ve dişi kuşumu değiştirdim.Aldığım yavru 45-50 günlük sanırım erkek
454c9c05774337159e741dd10ad97126.jpg

evet kesinlikle erkek bu kuş gagasındaki siyahlığa bakılırsa tam istenilen yaşta 40 günlük olabilir bu da çok tatlı maşallah 1 ay içerisinde ismini söylemeye başlar umarım :)

SağolunSürekli bişeylerin altına girmeye çalışıyor.Tüylü bir ceketim var onun yakasının altına girip,küçük bir aralıktan Çevreyi izliyor☺️

Hem içiniz rahat olur hem de kafanız. Farklı yerden alın.

Geri