Karadeniz Pet

dişi kuşuma erkek kuş aldım birkaç kez dişi erkeğe vurdu

• Konbuyu başlatan maturmatur
  • Başlangıç tarihi
M

maturmatur

Guest
Merhabalar.. 11 aylık olan(10 aydır benimle) dişi muhabbet kuşumu, kuşçuya eş seçmesi için bıraktım. 5 gün sonra eş tuttu. İkisinide alıp eve getirdiğimde dişi kuşun bir kaç kere erkek kuşa vurduğunu gördüm. Benden etkilendiğini düşünerek, beni görmemeleri için kafesin üstünü örttüm. Kuşçuda iyi anlaşıp, yemleşirlerken evde değiştiklerini düşünüyorum. Sizce durum nedir arkadaşlar? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. :eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum Sakın Üzerini Örtme ve onları sakin bir yere koy ve mümkünse eğer yüksek bir yer olabilir . Büyük bir ihtimal ile eş tutacaktır fakat dişi erkeği baya bir hırpalar ise ya Erkek mubişiniz küçüktür dişi büyüktür erkek dişiye üstünlük sağlaması gerekiyor ve dişi ile her zaman bir iletişim halinde olması gerekiyor . 2 hafta Kadar bekle bakalım durum ne olacak . Eğer mümkünse fotolarını payLasabilirmisin . Gaga taraflarının fotolarını çekebilirsen ben ve buradaki değerli dostlarım yardımcı olacaktır .

Dostum Sakın Üzerini Örtme ve onları sakin bir yere koy ve mümkünse eğer yüksek bir yer olabilir . Büyük bir ihtimal ile eş tutacaktır fakat dişi erkeği baya bir hırpalar ise ya Erkek mubişiniz küçüktür dişi büyüktür erkek dişiye üstünlük sağlaması gerekiyor ve dişi ile her zaman bir iletişim halinde olması gerekiyor . 2 hafta Kadar bekle bakalım durum ne olacak . Eğer mümkünse fotolarını payLasabilirmisin . Gaga taraflarının fotolarını çekebilirsen ben ve buradaki değerli dostlarım yardımcı olacaktır .

Resim ekledim şimdi kardeşim. Cazgır kızım kuşçudayken bu yakışıklının peşinden koşuyordu gerçek anlamda, ama şimdi gerginlik var ortamda. Erkek biraz küçük sanırım ama orda anlaşırlarken buraya gelince nedense değişti. Ben kafesin yakınına yaklaşınca bana bile bağırıyor. (Normalde kızımla çok iyi anlaşırız.) Erkek olan kafesin telinden inemiyor resimde olduğu gibi...

konunuz sorularımız cevaplarımız kategorisine taşınmıştır

Resim ekledim şimdi kardeşim. Cazgır kızım kuşçudayken bu yakışıklının peşinden koşuyordu gerçek anlamda, ama şimdi gerginlik var ortamda. Erkek biraz küçük sanırım ama orda anlaşırlarken buraya gelince nedense değişti. Ben kafesin yakınına yaklaşınca bana bile bağırıyor. (Normalde kızımla çok iyi anlaşırız.) Erkek olan kafesin telinden inemiyor resimde olduğu gibi...

Yorum yapabilmek için daha çok erken. İlk başlarda küçük çaplı kavgalar olur. 2 hafta içerisinde hala bu kavgalar devam ediyorsa değiştirirsiniz.

erkek kuşun dişiden küçük, bence daha büyük bir erkek almalısın.

dişi kızışmıs erkek biraz kuçuk kalmıs yanında, yer değişimlerinde bazen birbirlerini tanımayıp bu tarz seyler olabiliyor diye biliyorum biraz zaman verirseniz izleyip görürsünüz

erkek kuşun dişiden küçük, bence daha büyük bir erkek almalısın.

Kuşçuda büyük erkeklerde vardı fakat hep bu erkeği kovalıyordu. En son erkekte yüz verince oldu dedik ama eve gelince böyle oldu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:20 --

dişi kızışmıs erkek biraz kuçuk kalmıs yanında, yer değişimlerinde bazen birbirlerini tanımayıp bu tarz seyler olabiliyor diye biliyorum biraz zaman verirseniz izleyip görürsünüz

Sağolun.. Dişi acaba kafesini kıskanıyor olabilir mi? 10 aydır aynı kafeste. Erkek için yeni bir kafes almam iyi olabilr mi bu durum için sizce?

Yok öyle birşey olmazda fazla kuslar ile yüz göz olma ve kesinlikle erkek kuş ile ilgilenme dişi kuşunuz evcil ise sadece sizi ondan kıskanır . 2 hafta bekle mama ve vitamin takviyesini unutma . Erkeği biraz toparlamak lazım ki Dişiye üstünlük Sağlasın .

Yok öyle birşey olmazda fazla kuslar ile yüz göz olma ve kesinlikle erkek kuş ile ilgilenme dişi kuşunuz evcil ise sadece sizi ondan kıskanır . 2 hafta bekle mama ve vitamin takviyesini unutma . Erkeği biraz toparlamak lazım ki Dişiye üstünlük Sağlasın .

Hocam dişi erkeği dövüyor bildiğin dünden bugüne daha hiç bir yakınlaşma yok. Erkek tüneğe bile oturamıyor sürekli asılı duruyor. bundan önceki erkeğin gagasını ısırıp çatlatmıştı. bunada zarar vermesinden korkuyorum. bu işten anlayan herkesin yardımını bekliyorum

Dostum büyük bir ihtimal ile senin erkek kuş daha küçük ondan dolayıda disi onu dövüyor . Bekle 2 hafta kadar eğer ki baktım anlaşma olmuyor gidip 1 yaşında hareketli bir erkek alacaksın .

yorumlar komik olmus dişi kuslar erkekten her zaman cok güclüdür dişi erkegi öldülür haberin olsun ayır kafesi ciddi kavgaları varsa dişinin gagası cok kuvvetlidir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:01 --

ayrıca eş erkek kusun kafesine dişi atılarak yapılır önce erkegini kafesinde besle alışsın ortama kafese sonra dişini o kafese at yine olmazsa eş değiştirmen lazım

Dostum Benim bu bir hayat tecrübesi ben fiziksel anlamda konuşmuyorum disi her zaman erkekten güçlüdür fakat eğer ki erkek her zaman kur yapmalıdır ve dişinin gaga darbelerine karşılık vermelidir . Bulduğu her fırsatta yoklamalıdır dişiyi . Dişi her gaga atışında kaçıp korkmamalıdir . Bende şuan 6 tane var ve 1 çiftde bu sorun var . Erkek kızgın olduktan sonra dişi ne yapsa boş onun için hep kur yapacaktır .

yorumlar için tesekkürler simdi yeni bir kafes aldım 2sinide attım kafese bakalım ne olacak. birde dişi bir sürü erkek kuşun içinden bunu seçti büyük erkeklerde vardı ancak tercihini bundan yana kullandı. kuşçudada kafesleri ayrıydı dişi yuvalığın içinde kendini beslettiriyordu ve yuvalığın içindeki talaşları dışarı atmıştı.

Erkegin kücük olması eş tutmasına engel degil.Hemen eş tutacaklar diye birşey yok şiddetli kavga yoksa 1 ay kadar bekle tutmassa degiştir kücük kavgalar olur normaldir

Geri