petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuşuma eş aldım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga Tali tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Tolga Tali

10 dakika önce dişi kuşuma erkek aldım. Dişi kuşumu kuşların bulunduğu yere saldığımda hemen aldığım erkek kuşun yanına gidip gagalamaya başladı biraz kavga ediyorlardı.Neyse aldım erkek kuşu.

İlk Önce Resimler :D

Kuşlar;

Yuvalık;

Şimdi sorularım;

1- Adam dediki erkek kuş dişinin üstüne çıkmaya çalıştığı zaman yuvalığı tak dedi. Ben şimdiden taksam bişey olurmu?

2-Yuvalığın içine talaş koyiyimmi diye sordum adama talaş bit yapar dedi kum koy dedi doğrumudur?

3-Ne kadar zamanda yavru alabilirim?

4-Erkek dişiden büyükmü?

2. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    1- yuvalığı 1 en azından 1 veya 2 hafta geçsin birbirlerini tanısınlar ondan sonra tak

2-talaş bit yapabiliyo evet ama bnde talaş kullanıyom bi sorun çıkmadı ama istersen kumda koyabilirsin farketmez istersen yem kabuklarını biriktiripte koyabilirsin.

3- Yavru alma süresi belli olmuyo kuşlar nekadar kızışmış olursa olsun bazen 1 ay bazen 1 yıl bazende hiç alamıyorsun çiftleşmiyorlar :D

4-Galiba erkek biraz daha büyük gibi ama yaş tahminini ustalar daha iyi yapar. ama bnce erkek biraz daha büyük bişey olmaz bnce

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Siz yuvalığı şimdiden takabilirsiniz kuşlar alışsın yavaş yavaş, talaş koyun birşey olmaz, ne kadar sürede yavru alırsanız bilemeyiz :) bana göre gayet uyumlu bir çift.

5. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43

Kafesin küçük gibi geldi dostum o kafesi büyütmen iyi olur. Yuvalığı hemende taksan bişi olmaz bence daha iyi olur en azından o yuvalığın neden orda olduğunun farkında olur kuşlar. alta kum üste talaş koysanda olur beniim yuvalık öyle kafes temizliğini yaparsan düzenli bit falan olmaz.

6. Tolga Tali

2.el kafes araştırıyorum zaten büyük birşey bulunca oraya koyacağım kafes küçük evet kafes temizliğini düzenli olarak yapıyorum bugün biraz pis oldu git gel işlerinden dolayı :D temizledim az önce :D

7. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    uygun fiyata sıfır kafeslerde var 2 kuşun rahatlıkla hareket edebileceği 40 50 liraya bulabilirsiniz her yerde. Hayırlı olsun :)

8. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    İkisi de çok güzel maaşallah. Çok beğendim. Renklerine bayıldım. Rengarenk yavruları olur bunların. Tez zamanda yavruları da olur inşallah.

9. Tolga Tali

1 tane buldum güzel bişey onu alacağım yakında. Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Teşekkürler :) 10-15 gün sonra yuvalığınıda takıcam inşallah yavru olur

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Havucu nijeri daya besle mamayla devam :D

11. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Dişi maşallah çok güzel..

12. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    öncelikle hayırlı olsun çok tatlılar ,çokta sağlıklılar..
    yuvalığı hemen tak alışsınlar
    erkek büyük biraz ama yaş tahmini ustalar daha iyi yapar..
    ikiside kızışmış çiftleşme ihtimali çok yüksek
    yavruda allah bilir nezaman olucağını:)
    kafes olayınıda nerde oturduğunu bilmiyorum ama elim de 5 adet 80 cm lik salma var ara bölmeli orjinal üretim kafesi bana yakınsan kullanmıyorum ucuza veririm...

13. Tolga Tali

Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:01 -->-> Daha önceki mesaj 08:00 --

Teşekkürler :) , İzmir'de oturuyorum

14. Mana

Mana Guest

Maşallah kuşlarınıza bence takın yuvalığı sıkıntı olmaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

15. Mehmet BORUCU

16. Tolga Tali

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 12:54 --

17. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşlarınız kızıştığı için yuvalığı hemen takın gec kalmayın bir kafese yuvalık takmak demek hem eşleşmelerine hemde çiftleşmelerine iç güdüsel olarak ilerleticektir. Yuvalıgın erken geç diye birşeyi olmaz bir zararıda olmaz bence takın bir çift kuş yaptıysanız onları üremeye davet edersiniz.

Yuvalığa talaş yerine normal kuş yeminden koyunuz kabuklarını koymanız şart değil zaten kuş içeri girdiği dönemde kuş içeride kabuklarını bırakacaktır.

18. Tolga Tali

Bişey sorucam yuvalığın tabanına ne koymalıyım talaş bit yapıyomuş , bit mit gibi şeyler yapmayan birşey varmı?

19. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuş yemi veya kabugunu koyunuz sizin tercihiniz en sağlıklısı evet talaş bit yapar normalde zaten kuş yuvalarında bit bakteri türü şeyler olabiliyor. En sağlıklısı benim önerim Kuş yemi veyahutta kabugunu koyunuz . Kuş yemide koysanız onu kuş yiyecektir kabugunu bırakacaktır içeride.

20. Tolga Tali

Yuvalığın içine bu kadar yem koydum yeterlimi? yeterliyse yuvalığı takıyorum hemen

Yuvalığın içinde kuşların oturduğu çubuktan 2 tane vardı 1 tanesini çıkardım. Şuan mavi kuşun oturduğu yerdeki kaldı alan genişledi. Şimdi kuşlar aynı çubukta oturuyolar. Yuvalığa rahat girip çıksın diye kaldırdım diğer çubuğu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

Cevap yokmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

Evet cevap?

Sayfayı Paylaş