Karadeniz Pet

Dişi kuşuma eş seçimi hakkında..

• Konbuyu başlatan Deniz BATUR
  • Başlangıç tarihi
D

Deniz BATUR

Guest
Öncelikle herkese merhaba...Forumu önceden de takip ediyordum ancak uzun yıllar sonra tekrar muhabbet kuşu alınca foruma üye de oldum.1,5 aylık kuşuma bu aralar eş almayı planlıyorum.
Üstadlara sorum ;önceden sitede gördüğüm (sanırım Murat Bey'in paylaştığı resimlerdi) ve bayıldığım sarı lacivert kuşlar için hangi renk,cins ile eşleştirme yapmalıyım?
Şimdiden yardım için teşekkürler...

sanırım eğitim vermeyi düşünmüyorsunuz.Yanına eş aldığınızda tamamen ilgiyi sizden kesecektir.bilginiz olsun

Deniz bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kuşunuza da maşallah diyelim.

Eş seçimi yaparken (benim önerim) kuşunuzu bildiğiniz, tanıdığınız , güvendiğiniz bir üreticinin salmasına bırakarak kuşunuzun en iyi anlaştığı kuşu tercih etmeniz.. Ancak bunun için kuşunuzun kızgınlığa ulşamasını beklemenizi öneririm. Sizin kuşunuz henuz yavru... Yani kızgınlığa ulaşmasına daha vakit var.

Ayrıca kuşunuza eş alırsanız kuşunuzun size alışmasını beklemeyin. nacizane tavsiyem kuşunuzu önce kendinize alıştırın, dost olun, hatta konuşturun:) kızgınlığa ulaştığı zaman da dediğim gibi kuşunuzun seçeceği bir eş tercih edin..

renk olayına gelince, aşağıdaki link i inceleyebilirsiniz.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...ftlesmesinden-hangi-renk-kuslar-cikar-57.html

hoşgeldiniz...kuşunuz güzel maşaallah...siz bu ufaklığa ilerde büyüdüğünde tek renk mavi bir eş alın...aynı benim kuşlar gibi...tercih sizin...

haa birde dişi kuşuma eş demişsiniz...kuşunuz dişi mi ? bana erkek gibi geldi ama yine de daha bilgili arkadaşlar baksınlar yanıltmış olmayayım...

Hoşbulduk ve cevaplar için teşekkür ediyorum.Zaten 2.kuşu 6-7.aylarda eğitimden sonra almayı planlıyorum 10. ayda falanda kızgınlık durumuna göre yuvalık koyacağım.
Kuşumu erkek olarak ev üreticisi arkadaştan aldım ancak bu resimleri birkaç farklı üretici arkadaşa net üzerinden gönderdiğimde dişi olduğunu iddaa ettiler ve açıkcası bende kararsız durumdayım.Geldigi ilk günlerden beri dışarda ve eşimle bana oldukça alıştı ama hala acaip bir ısırma dürtüsü var.Üretici youmlarına bununda etkisiyle dişi olacabileceğine ihtimal verdim bende ama siz de erkek diyorsunuz...

Açıkçası ben de dişi ihtimali verdim.
Kuşunuz 4 aylık olunca eş alabilirsiniz isterseniz veya daha sonrasında..
Irk ve renge gerek yok eş alacağınız hangi kuş size güzel görünürse hangisi içinize sinerse onu alın derim.. Hayırlısı olsun.

Geri