Karadeniz Pet

Dişi kuşuma eş

• Konbuyu başlatan Mine Çay
  • Başlangıç tarihi
M

Mine Çay

Guest
Merhaba. Ben 8 aylık dişi kuşuma eş almayı düşündüm. Ama forumda hiç rastlamadım buna. Genelde herkes erkek kuşuma dişi kuş alıyor.
Dişi kuşa erkek eş alınır mı acaba?

Bir de benim kuşumun gagasında mantar var. Mantarı geçmeden alınmaz sanırım öyle mi?

insanların kullandığı mantar kıremlerinden kullan geçer

Yani erkege aranan dişide sonuçta sizinki gibi çok farklı bir soru sormuşsunuz.

Yani erkege aranan dişide sonuçta sizinki gibi çok farklı bir soru sormuşsunuz.

Haklısınız biraz değişik olmuş gerçekten ama demek istediğim şu. Yani forumda hiç dişi kuşuna sonradan erkek kuş alan görmedim. Acaba dedim erkeği sonradan almak olur mu olmaz mı, dişi kuşuma zarar veriri mi? Bi de pek tecrübem yok ondan

Haklısınız biraz değişik olmuş gerçekten ama demek istediğim şu. Yani forumda hiç dişi kuşuna sonradan erkek kuş alan görmedim. Acaba dedim erkeği sonradan almak olur mu olmaz mı, dişi kuşuma zarar veriri mi? Bi de pek tecrübem yok ondan

Benim konularıma bakarsanız ben arıyordum dişi kuşuma eş :) erkek olan kuşumu kaybettikten sonra dişi kuşuma yeni bir eş aldım ama eşini kendisi seçti hiçbir sorun olmadı zarar verme gibi bir durum olmaz.

Benim konularıma bakarsanız ben arıyordum dişi kuşuma eş :) erkek olan kuşumu kaybettikten sonra dişi kuşuma yeni bir eş aldım ama eşini kendisi seçti hiçbir sorun olmadı zarar verme gibi bir durum olmaz.

Anladım.. Sorun yok o zaman. Peki kendisi nasıl seçiyor? Yani kuşçuya gidip kendi kuşunuzu da kuşların arasına mı salıyorsunuz?

Evet salma kafesin içerisine atıyorsunuz gözlemliyip seçiyorsunuz.

Anladım. Teşekkür ederim yorumlar için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
buradan bulamazsan petşhop gidip salma kafesine salmasını ve orada anlaştığı kuşu almanı tavsiye ederim

siz kuşunuzu tanımıyormusunuz karımaz ben kuşumu bin tane kuşun içine koysam yine tanırım

kızgınsa erkeği çabuk kabul eder sıkıntı olmaz

Merhaba. Ben 8 aylık dişi kuşuma eş almayı düşündüm. Ama forumda hiç rastlamadım buna. Genelde herkes erkek kuşuma dişi kuş alıyor.
Dişi kuşa erkek eş alınır mı acaba?

Bir de benim kuşumun gagasında mantar var. Mantarı geçmeden alınmaz sanırım öyle mi?

dişi kuşunuza eş alırken kuşunuzuda götürün kendi seçsin eşini kuşunuz size alışıksa ortamdan rahatsız olmaz ve daha çabuk yumurta alabilirsiniz tabi isterseniz ama önce kuşunuzu tadavi edin mantarı geçsin diyer alıcanız kuşada bulaşmasın.

Geri