Karadeniz Pet

Dişi kuşumda mantar

Bunyamin Erkaya

Yeni Üye
http://i.hizliresim.com/D2WmD3.jpg
http://i.hizliresim.com/8ZW56W.jpg
ARKADAŞLAR FOTOĞRAFLAR BUNLAR BİR ÇİFT KUŞUM VAR DİŞİDE BÖYLE ERKEKTE İSE GAGADA ÇOK AZ RENK DEĞİŞİMİ VAR YANİ İLERLEMEMİŞ BU KADAR PETSHOPTAN APEX MANTAX ALDIM HEM SULARINA KOYUYORUM HEM DE MANTARIN ÜZERİNE ŞIRINGA İLE DAMLATIYORUM AYRICA B VİTAMİNİ DE KULLANIYORUM VE BİRKAÇ SORUM VAR
BİRİNCİ SORUM
MANTAX VE VİTAMİNİ KARIŞTIRIP SULUĞA EKLİYORUM SORUN OLUR MU?
İKİNCİ SORUM
MANTAR HASTALIĞI ÖLÜMCÜL MÜDÜR?
ÜÇÜNCÜ SORUM
ÇİFTLERİ AYIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ ERKEKTE MANTAR YOK DENECEK KADAR AZ AYIRSAM HEM YUMURTA YAPIMI İÇİN KIZIŞTIRMAYA HEM DE MANTARIN BULAŞMAMASINA YARDIMCI OLUR MU SİZCE AYIRAYIM MI?
DÖRDÜNCÜ SORUM İSE VAZELİN VE MANTAX(BAZEN TRYOSİD MERHEM)DEN BAŞKA KULLANMAMI ÖNERDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MIDIR
BEŞİNCİ SORUM İSE
ÖZELLİKLE DİŞİ KUŞUM YEMDEN KESİLDİ ZAYIFLADI TÜYLERİ KABARIK DURUYOR VE DIŞKISI SIVI SADECE YEM KULLANIYORUM NEDENİ MANTAR MIDIR

hocam ksuura bakmayında bu kuş bu hale gelene kadar nedden beklediniz ?

kuşları ayırın ve iki kuşuda ayrı ayrı kafeslerde mühadale edin , kafesdeki gaga taşı , kalamar kemiği vs. herşeyi atın , sıcak suyla kafesteki herşeyi yıkayn , hastalıktan emin olana kadar kuşları birleştirmeyin.

mantar hastalığı ilerlerse felç veya hava keselerini doldurarak ölümüne neden olan bir hastalıktır çok ilerlersede gaga düşmesine kadar gider , hijyen çok önemli bulundukları ortam vs. haftada 2 -3 kere taban altlığını ayda 1 kerede tüm kafesi temizleyin.

mantar olan kuşlar acı çeker iştahsız neşesiz olurlar

Son düzenleme:
Durumu Cidden Çok Kötüymüş.Umarım Düzelir Ama Zaman Alacaği Kesin Bayağida Uğraş İstediği

trosyd mantar kremi
mikostatin surup
bolca dejenfekte edın heryeri
ilaç ıle vitamını karıstırıp vermeyın
geçmiş olsun

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun hocam bi an önce vazelin sür ben kendim denedim bi kaç sürmeden sonra dökülğr o mantarlar

çift olduğu için genelde tüneğin içinde duruyordu ve bu sıralar sınav dönemi var ben ilgilenemiyordum kardeşim yemini suyunu falan değiştiriyordu ben dün akşam fark ettim maalesef

Kuşlara ayırın trosyd kremi kullanın çok kötü olmuş Bu Safa'da işiniz zor

sanırım olmayacak kuş şu an titriyor ve hareketsiz şekilde bir ayağı kafesin tellerine tutunmuş duruyor :( bakamadım kuşa of

çift olduğu için genelde tüneğin içinde duruyordu ve bu sıralar sınav dönemi var ben ilgilenemiyordum kardeşim yemini suyunu falan değiştiriyordu ben dün akşam fark ettim maalesef
Cok uzuldum durum zor gibi istersen bulundugun bir yerde bakabilecek birine ver malum sinavlarinda varsa yine ilgilenemezsin. En azindan ölmesin

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eh be kardeşim bu hale gelene kadar hiçmi dikkat etmedin bu kuşa.
Bakamıyorsan bakacak birine vermeni öneririm.yada tekrar tekrar yazmaya lüzum yok
ARkadaşlarımızın dediklerini uygulayabilirsin.Ayrıca oksijenli su dezektenfe amaçlı kuşa çok iyi geliyor.
mantar olan bölgeyi ulak çöpü yardımıyla iyice temizlersin.Geçmiş olsun.

Diyecek kelime bulamıyorum. Allah acısın bu cana.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri