Karadeniz Pet

dişi kuşumm :(

Rassien

Onursal Üye
merhaba arkadaşlar kuşum(dişi ) alexe eş aldım adı kaptan :)
maşşalah renkleri çok güzel dişi kuşum 7 - 7.5 aylık gibi erkrk kuşum 8- 8.5 aylık ayrıca kızışkınlar zaten erkeği dişinin yanına atar atmaz dişi kuşum kur yaptı hemen
öpüşüyolar birbirlerini kaşıyolar ve erkek tabi haliyle korkak hala
dişi kuşum erkeğe bi yem yedirmiyor garibim zaten yeni geldi 10 tane falan yem yedi o kadar dişi hiç rahat vermiyor hep onunla oynaşmak istiyor yem yedirtmiyor falan ayrıca arada dişim erkeğe vuruyor hemen ayırıyorum şiddetli değil ama yinede ayırıyorum erkeği dişinin yanına attığım için dişim kafeste erkeğe daha baskın davranıyor bu yüzden erkeğin daha baskın olması için ne yapmalıyım
birde ikiside kızışkın dişimin ceresi kahverengi oldu erkeğin ceresi lacivert yavru yapmamaları ve çiftleşmemeleri için ne yapmayılıyım yavrulara bakamam çünkü okula falan gidiyorum ailem de böyle işleri bilmez yani uğraşamam eşi sadec e yalnız kalmasın diye aldım
kuşlarımın yavru yapmaması için ne yapmalıyım
bunlarda foroğrafları yeşil olan erkek mavi olan dişi
vor2Dp.jpg

m8myaY.jpg

DkpbrZ.jpg

vor2Dm.jpg

785nLP.jpg

Vymn7P.jpg

En kesin çözüm ayrı kafesle içerisinde bulunması, haftada minimum 2 - 3 kere açarsın buluşur oynasırlar :)

yardım edermisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

En kesin çözüm ayrı kafesle içerisinde bulunması, haftada minimum 2 - 3 kere açarsın buluşur oynasırlar :)

teşekkür ederim yorumunz için bnde kafesi ayırmayı düşünüyorum fakat yinede başka çözüm vardmıdır öğrenmek istedim

çözümü var fakat kesinlikle tasnif edilen bir yol değil kanımca; veterinerce kısırlaştırma

Kimi ister bulanaz
kimi bulur istemez
i

Erkek boyut olarak küçük olduğundan ve dişinin kafesine attığınızdan baya bir dayak yiyecek gibi duruyor. Yavru istemiyorsanız yuvalık takmayın sorun olmaz kafede yumurtlar sende alıp vitrine Süs koyarsın minik minik yumurtaları ☺️ Üstüne yatmadığı sürece canlı olmadığından yumurtalar böyle halledersin yani çok büyük sorun değil. Yuvalık takma sorunu çöz ;)

Kuslari bosuna harcama o zaman bunlari tanidigin guvendigin birine ver onlar yumurtalarini alsin sen de yavrularindan al kuslarda bi canli degilmi

Kuslari bosuna harcama o zaman bunlari tanidigin guvendigin birine ver onlar yumurtalarini alsin sen de yavrularindan al kuslarda bi canli degilmi

öyle ama acaba yavru yaptıklardında mamsını versem yem ve su dışında rahatsız etmesem yavrulara kendileri bakarlar değilmi o zaman bana da yük olmaz yani eğer böyle olcak olursa sorun değil yavru yapsınlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Erkek boyut olarak küçük olduğundan ve dişinin kafesine attığınızdan baya bir dayak yiyecek gibi duruyor. Yavru istemiyorsanız yuvalık takmayın sorun olmaz kafede yumurtlar sende alıp vitrine Süs koyarsın minik minik yumurtaları ☺️ Üstüne yatmadığı sürece canlı olmadığından yumurtalar böyle halledersin yani çok büyük sorun değil. Yuvalık takma sorunu çöz ;)

bazıları takmasanda kaefe yumurtlar yani yuvalığı çıkarsanda yumurtlar demişti ama şöyle bişey düşündüm kuşlar yavru yaptıklarında sadece yem su ve mama versem başka rahatsız etmesem yavrulara sağlıklı bir şekilde bakarlar değilmi

öyle ama acaba yavru yaptıklardında mamsını versem yem ve su dışında rahatsız etmesem yavrulara kendileri bakarlar değilmi o zaman bana da yük olmaz yani eğer böyle olcak olursa sorun değil yavru yapsınlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

bazıları takmasanda kaefe yumurtlar yani yuvalığı çıkarsanda yumurtlar demişti ama şöyle bişey düşündüm kuşlar yavru yaptıklarında sadece yem su ve mama versem başka rahatsız etmesem yavrulara sağlıklı bir şekilde bakarlar değilmi

dişi anaçsa her şekilde bakar yeterki su yem eksik olmasın

:) anaç değil daha yeni yetişkinliğe girdi ama bakarmı yine

anaçlığı belirten kırıter o değil bahsettiğim genlerden gelen birşey. daha ilk kulujçkası olup tüm yavrularını firsiz büyüten dişim var , 4. kuluçkası hala yarı yarıya bakabilen dişim de var. şans tamamen

anaçlığı belirten kırıter o değil bahsettiğim genlerden gelen birşey. daha ilk kulujçkası olup tüm yavrularını firsiz büyüten dişim var , 4. kuluçkası hala yarı yarıya bakabilen dişim de var. şans tamamen

hmm peki görcez zamanla :)

bende yavrulasınlar istiyorum ama erkek kuşum ele alışkın olduğu için olmuyomuş yavrulara da dişi kuş bakar zaten kursak sütüyle filan besler diye biliyodum

Geri