petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi kuşumm :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    merhaba arkadaşlar kuşum(dişi ) alexe eş aldım adı kaptan :)
    maşşalah renkleri çok güzel dişi kuşum 7 - 7.5 aylık gibi erkrk kuşum 8- 8.5 aylık ayrıca kızışkınlar zaten erkeği dişinin yanına atar atmaz dişi kuşum kur yaptı hemen
    öpüşüyolar birbirlerini kaşıyolar ve erkek tabi haliyle korkak hala
    dişi kuşum erkeğe bi yem yedirmiyor garibim zaten yeni geldi 10 tane falan yem yedi o kadar dişi hiç rahat vermiyor hep onunla oynaşmak istiyor yem yedirtmiyor falan ayrıca arada dişim erkeğe vuruyor hemen ayırıyorum şiddetli değil ama yinede ayırıyorum erkeği dişinin yanına attığım için dişim kafeste erkeğe daha baskın davranıyor bu yüzden erkeğin daha baskın olması için ne yapmalıyım
    birde ikiside kızışkın dişimin ceresi kahverengi oldu erkeğin ceresi lacivert yavru yapmamaları ve çiftleşmemeleri için ne yapmayılıyım yavrulara bakamam çünkü okula falan gidiyorum ailem de böyle işleri bilmez yani uğraşamam eşi sadec e yalnız kalmasın diye aldım
    kuşlarımın yavru yapmaması için ne yapmalıyım
    bunlarda foroğrafları yeşil olan erkek mavi olan dişi

2. ysf.yalvac

En kesin çözüm ayrı kafesle içerisinde bulunması, haftada minimum 2 - 3 kere açarsın buluşur oynasırlar :)

3. Rassien

Beğenileri:
    30
    yardım edermisiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

teşekkür ederim yorumunz için bnde kafesi ayırmayı düşünüyorum fakat yinede başka çözüm vardmıdır öğrenmek istedim

4. ysf.yalvac

çözümü var fakat kesinlikle tasnif edilen bir yol değil kanımca; veterinerce kısırlaştırma

5. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    dişi kuş maşallah tosun gibi :)

6. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kimi ister bulanaz
    kimi bulur istemez
    i

7. Rassien

Beğenileri:
    30
    evet biraz öyle oldu benim :D

8. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Erkek boyut olarak küçük olduğundan ve dişinin kafesine attığınızdan baya bir dayak yiyecek gibi duruyor. Yavru istemiyorsanız yuvalık takmayın sorun olmaz kafede yumurtlar sende alıp vitrine Süs koyarsın minik minik yumurtaları ☺️ Üstüne yatmadığı sürece canlı olmadığından yumurtalar böyle halledersin yani çok büyük sorun değil. Yuvalık takma sorunu çöz ;)

9. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Kuslari bosuna harcama o zaman bunlari tanidigin guvendigin birine ver onlar yumurtalarini alsin sen de yavrularindan al kuslarda bi canli degilmi

10. Rassien

Beğenileri:
    30
    öyle ama acaba yavru yaptıklardında mamsını versem yem ve su dışında rahatsız etmesem yavrulara kendileri bakarlar değilmi o zaman bana da yük olmaz yani eğer böyle olcak olursa sorun değil yavru yapsınlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

bazıları takmasanda kaefe yumurtlar yani yuvalığı çıkarsanda yumurtlar demişti ama şöyle bişey düşündüm kuşlar yavru yaptıklarında sadece yem su ve mama versem başka rahatsız etmesem yavrulara sağlıklı bir şekilde bakarlar değilmi

11. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    dişi anaçsa her şekilde bakar yeterki su yem eksik olmasın

12. Rassien

Beğenileri:
    30
    :) anaç değil daha yeni yetişkinliğe girdi ama bakarmı yine

13. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    anaçlığı belirten kırıter o değil bahsettiğim genlerden gelen birşey. daha ilk kulujçkası olup tüm yavrularını firsiz büyüten dişim var , 4. kuluçkası hala yarı yarıya bakabilen dişim de var. şans tamamen

14. Rassien

Beğenileri:
    30
    hmm peki görcez zamanla :)

15. beyza atasoy

beyza atasoy New Member

Beğenileri:
    0
    bende yavrulasınlar istiyorum ama erkek kuşum ele alışkın olduğu için olmuyomuş yavrulara da dişi kuş bakar zaten kursak sütüyle filan besler diye biliyodum

16. Rassien

Beğenileri:
    30
    inşallah yavrularınız olur bnde istiyorum artık :)

Sayfayı Paylaş