Karadeniz Pet

Dişi kuşumun ceresinin yanları açık mavi oldu?

xXTRUCKXx

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1ay önce 1çift kuş aldım aldığımda dişinim ceresi açık kahverengiysi ve şuan tüyden yeni çıktı ancak ceresinin yanları açık mavi ortasıda böyle kirli beyaz gibi neden böyle oldu acaba yumurtlamazmı size? Yuvalığa felan giriyorlar

görsel resim paylaşırsanız daha faydalı olur bu şekilde ezbere konuşmak zor...

Dişi cerelerinin kahverengi olması kızgın olduğunu gösterir,kızgınlık geçtikçe cere rengi açılır açık mavi veya beyaz olur. Fakat kızgın olmayan dişi yumurtlamaz demek yanlış olur. Kızışmadan da çiftleşip yumurta/yavru olabilir.

Dişi cerelerinin kahverengi olması kızgın olduğunu gösterir,kızgınlık geçtikçe cere rengi açılır açık mavi veya beyaz olur. Fakat kızgın olmayan dişi yumurtlamaz demek yanlış olur. Kızışmadan da çiftleşip yumurta/yavru olabilir.
Peki ya nijer+yumurta maması sayesinde ortalama nekadar zaman sonra kızışır tekrar

Peki ya nijer+yumurta maması sayesinde ortalama nekadar zaman sonra kızışır tekrar
Dediğiniz kızıştırıcıları dengeli vermek gerekir.Çabuk kızışsın diye çok verilirse kuşlarda yağlanma ve zamansız tüye girme görülür. Fazla acele etmeyin bence herşey zamanında olacaktır. Tam bir zaman vermek doğru olmaz her kuşa göre bu değişiklik gösterecektir.

Benim Bir tane Muhabbet Kuşum var. Dişi. Ama cere rengi açık mavi. Ortası kahverengi olmaya başlıyor. Eskiden yavru erkek muhabbet kuşuyla ciftleşmek istiyordu ayak atıyordu. Acaba benim kuşum yumurtlar mı ?

Arkadaşlar yaklaşık 1ay önce 1çift kuş aldım aldığımda dişinim ceresi açık kahverengiysi ve şuan tüyden yeni çıktı ancak ceresinin yanları açık mavi ortasıda böyle kirli beyaz gibi neden böyle oldu acaba yumurtlamazmı size? Yuvalığa felan giriyorlar
Senin kuşun 9 aylık ya da 8 aylık olduysa yumurtlar ama boş yumurtlar. Benim dişi kuşum da yanları açık mavi ortası da kirli beyaz. Ama yumurtlamadı. İlla muhabbet kuşun cere rengi tam kahverengi olması lazım.

Geri