petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kuşumun çılgınlıkları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve deniz kom tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Merhaba arkadaşlar. Yumurtlamak üzere olan bir dişi kuşum var. şu aralar her şeyi eşelemesi normal ancak normal olmayan bir davranışı var ki uzun yıllardır karşılaşmamıştım. dişi kuşum kafes tabanı dolu olmadıkça rahat etmiyor. şu anda bu başlığı yazarken de kumun yarısını dışarı taşıdı. ısırma huyu yok, eşiyle iyi anlaşıyor ve yuvaya ilgili. gaga taşının ve kalamar kemiğinin canına okuyor, 2 gün kadar bir sürede tamamen bitiriyor şu aralar. mamaya da çok düşkün, bugün kemirgen talaşı aldım, yuvalığına koydum, dışarı atmadı onu, sıkıntısı yok, yuvalığın içine yaymış. ama şu yemlikleri dışarı boşaltması huyuna ne yapacağım bilemiyorum. yemini atmasını akıllı yemlikle engelledim ama kum vs maalesef dayanmıyor. önerilere açığım.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben de de öyle 1-2 dişi var.
    Az yem koyuyorum. Döküleni yiyiorlar tabandan. Yuvalığa girmeye başladımı, dökme huyları bitiyor.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    sorun kuş kumunu kabından dışarı atması ise küçük suluklara kumu koyarak eşelemekle dışarı atması engellenebilir.

Sayfayı Paylaş