Karadeniz Pet

Dişi kuşumun davranışı

TahaPaşa

Yeni Üye

Hocam bu dişi ne yapıyor?Yeni yeni öpüşmeye kaşımaya başladılar sevinmiştim dişi böyle hareketlere başladı nedir sizce bu?

Olabilir böyle şeyler ciftlesecekler yakinda. Bir yuvalık takin bence

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kur yapıyorlar daha çok.
Kavga ediyor olsalar birbirlerine hedef gözeterek genelde bu kafası olur peşi sıra sert gaga vuruşları yaparlar.

Kur yapıyorlar daha çok.
Kavga ediyor olsalar birbirlerine hedef gözeterek genelde bu kafası olur peşi sıra sert gaga vuruşları yaparlar.
Hocam benim oğlan bir değisik başta bu dişiyi öpmeye çalışırdı dişi kaçardı şimdi dişi oğlanı öpmeye çalışıyor oğlan fazla baskıya gelemiyor kaçıyor.Önceki dişiyide aynı sebepten değiştiydik şimdi oğlan bundan da soğuyacak diye korkuyorum kafesi genişletip yuvalık mı taksam?
Birde dişi erkeğe ayak atıyor

Son düzenleme:
Aralarında ölümcül sonuçlar doğuracak kovalamalar yaşanmıyorsa sabretmek gerekir.
Benimkilerde de aynı durum mevcut epeydirde beraberler pek umursamıyorum değişmeye sıcak bakmadigimdan ötürü.
Herşeyleri tam fakat bir şey eksik çünkü rabbim o yumurta için ol demedi.

Aralarında ölümcül sonuçlar doğuracak kovalamalar yaşanmıyorsa sabretmek gerekir.
Benimkilerde de aynı durum mevcut epeydirde beraberler pek umursamıyorum değişmeye sıcak bakmadigimdan ötürü.
Herşeyleri tam fakat bir şey eksik çünkü rabbim o yumurta için ol demedi.
Aynen hocam haklısınız sanırım ben fazla düşünüyorum.Sağolun

Aynen hocam haklısınız sanırım ben fazla düşünüyorum.Sağolun
Bende 1 erkek 3 tanede dişi var ikisi kızgın yine de erkeği farklı dişiler ile denemedim.
Çünkü yumurtlama ve yavru büyütme kısmı da hem bizim için hemde kuşlar için epey meşakatli.
Kuşlar kadar bende kendimi yavru büyütme ve olası sorunlarda çözüm üretebilme düzeyinde yeterli bulmuyorum.
Sanırım kuşlarda durumun farkında ki niyetleri yok şimdilik.
Bu süreci okuyup bilgilenek değerlendirmek en doğrusu olur.
Hem çıkan yavru kaybı az olur ki en önemlisi o hemde sağlıklı kuşların dünyaya gelmesine vesile olmuş oluruz.
Oluruna bırakıp zaman tanımak gerekli.

Geri