Karadeniz Pet

dişi kuşumuz hasta..bilgi lüfen?

eda1624

Meraklı Üye
arkadaşlar dişi kuşumuz 2 gündür yuvada durmuyor dışarıda devamlı ve tüylerini kabartıp uyukluyor, hasta gibi....yuvada 6 tanede yumurtası var.... aşırı şekilde tüy döküyor...birde dışkısı siyaha yakın...ne yapmam gerekiyor??

Son düzenleme:
avisol kullanıyorum devamlı, ortam ısısında değişiklik yapma şansım yok ama daha soğuk zamanlarda olmuştu...

uzun zamandır yatmıyorsa yumurtalar bozulmuştur zaten yumurtalara bakın sıcak degılse kesın bozulmuştur.dişi kuşa da ayırın erkegın yanından tüyde ise kızıçtırıcı seyler vermeyın yulaf ve asupr verebılırsınız

Dışkısı siyaha yakınsa büyük ihtimal bişeyden zehirlenmiştir. Öncelikle zehirlendiği şey ne ise onu saptayıp onu kuşunuzun bulunduğu ortamdan uzaklaştırmanız gerek. Papatya, ekinezya, karahindiba bitkileri alın aktardan çay yapın suluğuna koyun içtiğinden emin olun. Bitkiler poşet çay olmasın bir de çayı iki saatten fazla bekletmeyin suluğunda. Zencefil ve de kişniş yedirin. Tabi kısa zamanda da kantlılardan anlayan veteriner danışın

yumurtaların üsünde baba oturuyor devamlı ama dişi gibi değil ourma şekli yumurtaların yarısı altında yarısı dışarda oturuyor....zehirlenme olayınıda çözemedim her zaman yedikleri yem, ballı çubuk, gaga taşı, kumu ve suyu var...yaaaa offf nazar değdi benim boncuklarıma, ağlıycam şimdi..

Canınız sağolsun acaba bit mi var yuva da dişi ondan mı huzursuz oluyor inşaallah yine yatar

yulaf ve asupr aldım koydum kafese ama çok halsiz yüzüne bile bakmadı elime alayım dedim canı yanıyormuş gibi bağırıyor bu kuş...

Geçmiş olsun :(

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşum bugünde aynı, bir şey daha dikkatimi çekti arkadaşlar kuyrugunu ara sıra yumurtluycakmış gibi havaya kaldırıyor, en fazla yedi tane yumurtlamıştı, yine yedi yumurtladı ve son yumurtadan sonra hastalandı, poposuda yumurta varmış gibi şişlik var, yumurtlamayla alakalı bir şey olabilirmi ?

forumda buna benzer bir şikayet vardı yumurtayı çıkartamıyo olabılır tıkanma falan demişlerdi

Geri