Karadeniz Pet

Dişi Kuşumuza Eş

• Konbuyu başlatan cheetah09
  • Başlangıç tarihi
C

cheetah09

Guest
Merhaba arkadaşlar
Benim 5 yaşında dünyalar tatlısı kızım Çavuş la çok iyi anlaşıyoruz ancak son 6-7 aydır kendisi evde bulduğu kuytu köşe neresi varsa girip zaman geçirmeye başladı. Kendisini çantaların ve dolapların üstündeki eşyaların arasında buluyorduk. Saklandığı yerleri sürekli kemiriyordu. Bununla birlikte saklandığı yerden çıktıktan sonra aşırı büyük ve kokulu dışkı yapıyordu, kuyruğu aşağı doğru ve poposu şişkindi. Araştırınca bunların yumurtlama belirtisi olduğunu öğrendim. ayrıca kendisini severken kendisini kasıp kuyruğunu ve başını kaldırıp çiftleşme pozisyonunu alıp uzunca bir süre sabit kalıyordu. Kuşun bu yumurtlama dürtüsünü azaltmak için etrafta yuva olarak oluşturduğu yerleri kaldırdım.

Yaklaşık bir aydır o neşeli kuş gitti yerine kafesinden çıkmayan ses çıkarmayan morali bozuk bir kuş oldu. Kenidisine gösterdiğimşz bütü ilgiye karşılık vermiyor aksine bizi ısırmaya çalışmaya başladı. Kafesi bütün gün açık olmasına rağmen sadece biz yemek yerken gelip karnını doyurup direkt kafesine gidiyordu. Bu sırada kuyruk düşük, popo şişkin ve dışkı büyük.

Onun bu moralsizliğine dayanamayıp babam tanıdığımız bir petshop a götürdü ve erkeklerin yoğun olduğu bir salmaya bıraktık 3 gün sonra iyi anlaştığı bir kuşla ayırıp bir 3 günde iyice anlaştıklarından ve Çavuş yuvalıkta vakit geçirmeye başladığını gördükten sonra bugün ikisinide eve getirdik. Ve Yeni kuşun adını da Efe koyduk. Şu an Efe ortama alışamadığı için sessiz olsa da Çavuş ötmeye, konuşmaya başladı ve bize saldırmıyor tekrar bizi tatlı öpmeye başladı :D.

Bu deneyimi sizinle paylaşma istedim. Tek derdimiz Çavuşun eski neşesine ve yaramazlığına kavuşması Yavru almak gibi bir niyetim yok ama bu durumdan sonra bu benim karar verebileceğim birşey değil Çavuş la Efe nin kararı.
Okuduğunuz için Teşekkürler.

Fotoğraflar

Pet shop ta birbirlerine alışırken

Eve geldiklerinde

En iyisini yapmışsınız. Onun da bir eşi olmalı bence tek bakılmamalı bir kuşa zamanı gelince mutsuz oluyorlar çünkü. Ama yaşı geçmiş biraz inş yavru alırsınız almasanız bile bir eşi var artık :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Yeni gelen bir eş size karşı ilgisini zamanla azarlacaktır. Bence dışarı fazla salmayıp yavrulatma yoluna gidin.

Geri