Karadeniz Pet

dişi kuşun ceresi bi bakın lütfen

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
show jumbo çiftimin dişisinin burun delikleri nerdeyse gözükmüyor zaten biraz buruşuk olduğundan sıfır nerdeyse yok gibi ve bazen hafif tıksırıyor sizce bi sorun varmı

Fotoğraf atarsanız daha iyi olur.

belki kızışmıstır kızışınca kahverengi olur ve buruşu ceresi

resimler çok kaliteli değil belki anlaşılmaz ama buyrun

5pvYad.jpg

vYDZ6r.jpg

72LABP.jpg

d4JXL7.jpg

kızışmış galibağa ama kuşta tıksırıkta var burun deliğide bildiğiniz yok gibi aynı ses erkektende gelio ama onun cere normal

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:05 --

bi bilgi sahibi olan yokmu kuşların tıksırığını kuşçuya söledik vitamin verin 1 bi kaç güne düzelmesse soleyin dediler düzelmedi sizce ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Fotoğraflar flu çıkmış, hiç bişey anlaşılmıyor.

evt abi yakınlaştırıyorum o zman böle çıkıyor normal çekincede gözükmüyor yine ama benim asıl sormak istediğim abi senin kuşların dişilerde bu varmı burun deliği gözükmüo neredese artık :) ve bide erkek ve dişide tıksırık var

tıksırması mesela tüylerini düzeltince tozlar tüyler uçuşur o yuzden olabilir belki evin içinde toz uçuşmuştur o yüzden olabilir senin kuşun eğer çekinikse kızışıp kızışmadığını bilemem daha belirgin foto çekmeye çalışın o zaman anlayabiliriz

tıksırması mesela tüylerini düzeltince tozlar tüyler uçuşur o yuzden olabilir belki evin içinde toz uçuşmuştur o yüzden olabilir senin kuşun eğer çekinikse kızışıp kızışmadığını bilemem daha belirgin foto çekmeye çalışın o zaman anlayabiliriz

tüy döktükleri için kafeste toz oluyor ondan mıdır sizce

tüy döktükleri için kafeste toz oluyor ondan mıdır sizce
evet olabilir çünkü benim kuşum tüylerini düzelttikten sonra hep tıksırıyor çünkü gagasının üstünde hemen burnun delikleri var ve gagasıyla düzeltirken tüyler burnuyla da temas edyor ayrıca ayaklarıyla kafasını kaşıyınca da tıksırıyor çünkü kaşıdıktan sonra küçük küçük tüyler uçuşur bu nedenle tıksırırlar senin durumun ise tüy dökümünde oldukları için kafesin altındaki tüyler tozlar falan uçuşunca tıksırıyor olabilir sen yinede kuşçunun verdiği vitamini kullan hem tüy dokümüne iyi gelir hemde sorun varsa kolayca hemen çözülür geçmiş olsun

Son düzenleme:
evet olabilir çünkü benim kuşum tüylerini düzelttikten sonra hep tıksırıyor çünkü gagasının üstünde hemen burnun delikleri var ve gagasıyla düzeltirken tüyler burnuyla da temas edyor diyor ayrıca ayaklarıyla kafasını kaşıyınca da tıksırıyor çünkü kaşıdıktan sonra küçük küçük tüyler uçuşur bu nedenle tıksırırlar senin durumun ise tüy dökümünde oldukları için kafesin altındaki tüyler tozlar falan uçuşunca tıksırıyor olabilir sen yinede kuşçunun verdiği vitamini kullan hem tüy dokümüne iyi gelir hemde sorun varsa kolayca hemen çözülür geçmiş olsun

çok teşekkürler içim rahatladı

Geri