Karadeniz Pet

Dişi kuşun davranışı

FFTekdemir

Meraklı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar, benim dişi kuş bir suredir yaramazlık yapmaya başladı. Yemlikte yem bırakmıyor aldığını eşeleyip tüm yemliği boşaltıyor var mıdır bir anlamı yoksa tamamen yaramazlık mı ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Yaramazlıktan dolayı yapıyorlar bu gibi durumları. Izgaralı yemlik kullanarak bu huyundan vazgeçirmeyi deneyebilirsiniz.

Kardesim kusun cift ise strese girmis olabilir yumurtlayamiyor galiba tekse dediğiniz gibi yaramazlik yapiyor

Cift olan bir ciftimin disisi de ayni hareketleri yapti. Yuvaligi takinca birakti eselenmeyi, sanirim yumurtlayacak yer bulamamasi hayvani strese sokuyor.

Tek olan bir disi kusum da kum dolu kapta eselenmeyi cok seviyordu, hergun kumunu yeniliyordum. Baska bir sulugu kum kabi olarak kullanmaya baslayinca, kumda debelenme huyunu birakti.

Cift olan bir ciftimin disisi de ayni hareketleri yapti. Yuvaligi takinca birakti eselenmeyi, sanirim yumurtlayacak yer bulamamasi hayvani strese sokuyor.

Tek olan bir disi kusum da kum dolu kapta eselenmeyi cok seviyordu, hergun kumunu yeniliyordum. Baska bir sulugu kum kabi olarak kullanmaya baslayinca, kumda debelenme huyunu birakti.

Kuşlarım 6. Ayın içerisindeler yumurtlama ihtimali olmadığını düşünüyordum. Yumurtlama belirtilerini okuyayım ben o zaman çok teşekkür ederim :)

Dikkat çekmeye çalışıyor veya sevdiği bir tohumu arıyor

Geri